Po srážce s vlakem je z dodávky hromada šrotu. Řidič se těžce zranil

Led 14, 2015
1065 přečtení

Na trati z Litovle do Prostějova byla čtyři hodiny výluka. Kvůli hrozivé havárii na přejezdu u Kostelce – aktualizováno (fotogalerie)

David Sekanina

vlak a dodavka (1) - kopie

Foto: archiv PČR

Kostelec na Hané – Milionová škoda na vlaku, půlmilionová na autě a jedno těžké zranění. 350 tisíc bude stát oprava trati.

To je výsledek dnešní srážky osobního vlaku a dodávky, k terá chvíli po poledni vjela do cesty strojvedoucímu na železničním přejezdu u Kostelce na Hané. Malý přejezd na silnici ve směru na Čelechovice na Hané je označen jen výstražnými kříži.

„Řidič dodávky, který cestoval ve vozidle sám, utrpěl těžké, blíže nespecifikované zranění. Byl převezen do nemocnice,“ konstatovala tisková mluvčí policie Irena Urbánková.

Zdemolovaný automobil tlačila motorová souprava před sebou několik desítek metrů.

„Vlak sice po střetu vykolejil jednou nápravou, ale žádnému cestujícímu se naštěstí nic nestalo,“ informoval Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

„Rozhledové poměry na přejezdu odpovídají platné normě a příčina mimořádné události dle všech dosavadních zjištění bude mimo železnici,“ uvedl Drápal.

Přesné příčiny a okolnosti železniční nehody se teprve vyšetřují. Na trati z Červenky do Prostějova byla čtyři hodiny výluka. Podle mluvčího Drážní inspekce byl provoz obnoven dvanáct minut po 16 hodině.

 

Vložit komentář