Plavce na přehradě vítá čistá voda. Zatím

Čvn 9, 2015
1531 přečtení

Hygienici dali plumlovské přehradě podruhé jedničku

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Plumlov – Voda v plumlovské přehradě, kterou letos okusily už desítky plavců, je zdravotně nezávadná. Hygienici jí podruhé za sebou udělili tu nejlepší známku. Poprvé kvalitu měřili 18. května a podruhé 1. června.

„Také v sezóně 2015 budeme provádět odběry a rozbor vody každých čtrnáct dní,“ připomínají pracovníci z Krajské hygienické stanice. Zajímají se především o výskyt sinic, které mohou způsobit kožní problémy. Zatím je riziko jejich vzniku nepravděpodobné.

Minulý rok se jakost vody zhoršila už na konci první červnové dekády, a to hned o dva stupně z pětistupňové škály. Jak na tom nádrž v Plumlově je právě v těchto dnech, to ukážou až výsledky měření, jejichž zveřejnění se očekává příští týden. Pláž U Vrbiček byla o víkendu v každém případě plná, sezona u břehů začala naplno. Trávník se pokryl dekami, stojany byly plné kol, u občerstvení stála fronta a z malého dřevěného pódia vyhrávala živá hudba už brzy odpoledne.

A od kdy si lidé budou moci zajít do letního kina? „Provoz zahajujeme už v pátek 19. června. Od půl desáté hrajeme českou komedii Hodinový manžel, v sobotu pak dáváme krimi komedii Sviňák,“ prozradil správce Letního kina v Mostkovicích Pavel Ošlejšek.

Sobota 6. června na přehradě. Foto: D. Sekanina

Vložit komentář