Petice, otevřené dopisy a ryčné labutí písně radních

Srp 25, 2014
793 přečtení

Co píšou noviny? O plánu zbourat jezdecká kasárna, o peticích kolem hlučné diskotéky a o dalších vavřínech pro firmu, která zfušovala opravu rybníka

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Předvolební atmosféra v Prostějově houstne. Na radnici teď chodí se slušnou frekvencí rozhořčené otevřené dopisy a petice. Připomeňme nedávný otevřený dopis lidí, kteří se zlobili, že na ně nevyšly lístky na koncert tenoristy Josefa Calleji. Teď na podatelnu magistrátu směřoval další.

Kasárna nebourejte, udělejte z nich depozitář

Prostějovský architekt František Fröml, jinak kandidát hnutí Změna pro Prostějov do podzimních voleb, se stal mluvčím těch, které rozhořčilo nedávné rozhodnutí prostějovských radních, zbourat bývalá jezdecká kasárna. Fröml upozorňuje (viz Hlavní historická budova kasáren se dá ještě zachránit…) jednak na to, že tak závažný krok by neměla dělat dosluhující politická reprezentace města a současně jako odborník na věc nabízí ke zvážení variantu přestavby kasáren. Sloužila by pak jako depozitář pro muzeum.

Píše o tom dnešní Týdeník Prostějovska, k němuž se brzy přidají i ostatní média, protože o otevřeném dopise informuje zmíněné politické hnutí Změna.

Lze očekávat, že překotný vývoj v záležitosti jezdeckých kasáren, která je úzce propojená s nejvýraznější prostějovskou kauzou posledních let, kauzou Kasko versus Galerie Prostějov, nenechají prostějovské plátky bez povšimnutí, přestože zájmy jejich majitelů jsou v této záležitosti různé. Pozornému čtenáři to jistě neunikne.

Šalamounské řešení

Na souboj peticí, jejichž jádrem sporu je diskotéka na rohu Olomoucké a Lužické ulice, reaguje jak Týdeník Prostějovska, tak Prostějovský deník.

Asi stovka místních obyvatel se rozčiluje, že radnice nedokáže něco udělat s hlukem a rušením nočního klubu. Zastánci disco klubu zase mluví o diskriminaci a vytvořili na internetu e-petici, která za dva dny získala už sto tři podpisů sympatizantů.

Nad tím se opět jako deus ex machina vznáší informace o tom, že radní (sestava, která už stříhá metr) chystají přísnější vyhlášku. Opravdu šalamounské řešení má údajně spočívat v tom, že provozní doba bude omezena do dvaadvacáté. Do večerní hodiny, kdy diskotéka obvykle začíná.

Skanska v Prostějově zkrátka boduje…

Server iprostejov.cz tlumočí rozhodnutí radních, kteří dají opravdu velkou zakázku firmě Skanska. Stavební společnost, po níž zůstaly závady a nedodělky na drozdovickém rybníku, začne opravovat už po hodech náměstí T. G. Masaryka (viz Spojku i cyklostezku postaví firma, která nezvládla opravu rybníka). Cenu stlačila z předpokládaných 25 na 19,5 milionů.

Typické vzory historického dláždění z kostek po osmdesáti letech zmizí a nahradí je podle všeho velké fádní kamenné plotny, které ničím typické pro Prostějov nebudou. Snad jen ignorací k hodnotám, estetice a názorům obyčejných lidí.

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

 

Vložit komentář