Outdoorový minigolf nikdo nemá. Proč o něm nevědí turisté?

Čvc 10, 2014
1414 přečtení

Na okraji Prostějova leží ladem unikátní turistické lákadlo

David Sekanina

minigolf (2)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Výjimečný outdoorový zážitek nabízí minigolfová dráha v areálu za zimním stadionem v Prostějově. Záludnosti jamek ocení i ti nejnáročnější milovníci adrenalinu. Problém je v tom, že unikátní hřiště v sousedství džungle, v níž se proměnilo někdejší oblíbené koupaliště, nikdo neprovozuje.

S provoláními, jak je potřeba oživit město, teď před volbami ještě častěji a naléhavěji hlásanými, mi to nějak nejde dohromady.

Minigolfové hřiště leží hned vedle soukromých kurtů Dušana Běhala.

„Hřiště patří městu. Kdybych tu třikrát za rok neposekal trávu, bylo by úplně zarostlé. Asi před devíti lety jsem nabízel, že tu na vlastní náklady postavím beachvolejbalové hřiště, ale radnice neměla zájem. Tak to tu upadá dál a dál,“ shrnul nešťastný osud minigolfu Dušan Běhal.

Prostor s bývalým koupalištěm koupilo město před pár lety od sokolů. Kdo ví, jaké má vlastně se zpustlým areálem záměry. Nechce zde hřiště na volejbal, bikrosařům tu zamítlo pořádnou dráhu pro BMX kola a navzdory opakovaným slibům tu nikdy neobnovilo plovárnu.

Hned vedle přitom vzkvétá sportovní centrum soukromé agentury, která se Prostějovu oficiálně stará o propagaci ve světě. Na to, aby do města s unikátní minigolfovou dráhou, přilákala turisty, dostala 14 milionů.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář