Osmdesátiletý muž ležel bezvládně na podlaze několik dní

Úno 2, 2015
639 přečtení

Starcovo volání o pomoc nikdo neslyšel

David Sekanina

okno pcr

Il. foto: archiv PČR

Prostějovsko – Osmdesátiletý pán měl štěstí, že si jeho soused dělal o něj starosti. V neděli volal na policii s tím, že starého muže neviděl už několik dní vyjít z domu a na zvonění a bouchání neodpovídá.

„Vzhledem k důvodným obavám o jeho život přelezli přivolaní policisté plot a zkontrolovali dům ze všech stran. Stopy po vloupání nikde nebyly, když však procházeli kolem jednoho z oken, všimli si, že se za postelí pohybuje lidská ruka,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková.

Dvojice policistů vrazila dveře a v místnosti našla majitele domu ležícího na zemi. Potřeboval okamžitě lékaře. Sice dokázal mluvit, ale nebyl schopen vstát ani s pomocí. V domě byla velká zima a tak policisté zabalili muže do peřiny a přivolali záchranku

„Osmdesátiletému seniorovi se udělalo zle a upadl. Kdy, to si přesně nepamatoval,“ podotkla mluvčí policie s tím, že stařík žije sám. Jeho volání o pomoc nikdo neslyšel.

Ve které vesnici na Prostějovsku se tato nešťastná událost s dobrým koncem stala, se nikdo oficiálně dozvědět nesmí. Policie si tak vykládá „náhubkový“ zákon na ochranu osobnosti.

Vložit komentář