OP Prostějov se sesune zemi za deset dní

Čvn 19, 2014
1231 přečtení

Spekulace o termínu ukončil hasič z Vrahovic. První ho citoval Deník

OP Prostějov demolice (21)David Sekanina

ProstějovDefinitivní konec spekulacím na téma: Kdy odstřelí OP Prostějov? učinil vedoucí dobrovolných hasičů z Vrahovic Miroslav Vantuch. Tedy alespoň to tak vypadá. Informaci, že odstřel proběhne nejpravděpodobněji v sobotu 28. června, prozradil včera Prostějovskému deníku, zřejmě jako prvnímu médiu. Ten ji také jako první publikoval.

Zpráva je zajímavá především pro všechny zvědavce, kteří se podle facebookové stránky „OP vyletí do povětří 21.6.2014“ počítají na stovky. Dozvěděli se totiž, že mají ještě týden na hledání příhodné vyhlídky. Prostějovský deník slibuje, že v pátečním vydání přinese podrobnosti týkající se bezpečnostních opatření.

Týdeník zamlčel původní zdroj

Způsob rozšíření zprávy je ovšem zajímavý také z úhlu pohledu, jemuž se věnuje tento web, tedy Prostějovské plátky. Deník informaci o datu demolice OP Prostějov přinesl ve středu v 17:46 hodin.

Prostějovský večerník, Prostějovské novinky ani týdeník 5plus2 ji nezaregistrovali ještě ani ve čtvrtek dopoledne, ale na serveru itydenik.cz byli pozornější. Dnes přesně v 07:30 se tu objevil titulek OP vyletí do vzduchu v sobotu 28. června! Informace byla s největší pravděpodobností převzata právě od Prostějovského deníku, přičemž se autorka článku, šéfredaktorka Týdeníku Prostějovska, neobtěžovala uvést Deník jako původní zdroj. Novinářská čest v takových případech totiž velí použít v úvodu formulaci například: „Jak informoval ten a ten…“

Není divu, že se Týdeník neodvolává na nikoho jiného než na hasiče z Vrahovic Miroslava Vantucha. Jiný, podobně sdílný pramen informací by v tu chvíli asi nesehnal. Deníku přitom bere vítr z plachet, protože velitel hasičů už redakci prozradil některá konkrétní opatření spojená s odstřelem. Třeba to, že s prachem budou bojovat hadice šesti jednotek a že na dálnici bude částečně omezena doprava.

Úpadek webu

Server iprostejov.cz býval velmi často médiem, které podobně očekávané zprávy, jako je termín demolice areálu OP, přinášelo jako první (viz Za dobré noviny můžeme být vděční). Po jarní změně majitele zůstává ovšem pozadu. Na zvěst o termínu demolice ve čtvrtek dopoledne vůbec nereagoval. Jeho hlavní zprávy sestávaly z událostí z policejní svodky.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář