Oheň udělal škodu za milion a půl

Kvě 20, 2014
428 přečtení

K požáru rodinného domu spěchaly čtyři sbory hasičů. Vynesli z něj přidušeného psa. (Fotogalerie)

David Sekanina

Němčice nad Hanou – Škodu za milion a půl napáchal oheň v Němčicích nad Hanou. V plamenech se nejdříve ocitla garáž a z ní oheň okamžitě přeskočil na řadový rodinný domek. Situaci navíc dramatizovalo podezření na možnou přítomnost člověka v prvním patře.

Záchrana psa

„Byl by uvězněn ohněm a hustým kouřem. Hasiči ihned zahájili průzkum objektu v dýchací technice a opakovaně všechna místa prošli. Přítomnost osoby vyloučili, ale ze zakouřených prostor zachránili psa, kterého posléze pomocí kyslíku oživili,“ popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Čtyři sbory

Že v garáži v Němčicích hoří, oznámili místí lidé na linku tísňové pomoci hasičů chvíli po půl třetí odpoledne. Společně s profesionální jednotkou z Kojetína zapnuli maják na svých vozidlech dobrovolní hasiči z Němčic, ale také ze sousedních Nezamyslic a Brodku u Prostějova.

Oheň zvládli hasiči brzy. Dost práce jim ale zabralo dohašování, vyklízení a odvětrávání domu.

Zničený dům a dvě motorky

„Po vychladnutí požářiště provedeme jeho ohledání. Co bylo příčinou požáru a za jakých okolností vznikl, zjišťujeme ve spolupráci s hasičským vyšetřovatelem,“ informovala dnes tisková mluvčí krajské policie Irena Urbánková s tím, že předběžný odhad škod dospěl k částce 1 630 000 korun.

„Půldruhého milionu je škoda na rodinném domě a sto třicet tisíc korun na dvou motocyklech zaparkovaných v garáži,“ upřesnila.

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář