Od Křižáků k Testosteronu. Point slaví deset let

Dub 23, 2015
945 přečtení

Jak? Kabaretem v divadle a šansony v Apollu

David Sekanina

point (1)

Foto: archiv Divadla Point

Prostějov – Před deseti lety probudila spící divadelní scénu v Prostějově vycházející hvězda. Divadlo Point. Dnes toto amatérské divadlo vzešlé ze studentského prostředí na Gymnáziu Jiřího Wolkra oslaví výročí vzniku v reprezentativním divadelním sále městského divadla.

Do hlediště jeho skromné domácí scény v Olomoucké ulici by se fanoušci Pointu určitě nevešli.

Plné hlediště

„Slavnostní kabaret pro všechny naše příznivce začíná v sedm hodin večer,“ vzkazuje zakladatel divadla a jeho kmenový herec i režisér Aleš Procházka. Dnes je občanským povoláním ředitel knihovny, v dobách zakladatelských byl kantorem na „wolkráku“.

Vstupné na vzpomínkový zábavní podnik, v němž účinkují současní i bývalí členové souboru, je dobrovolné. Sedačky v sále si ovšem lidé postupně rezervovali a už teď je jasné, že divadlo bude večer zcela plné.

Šansony

Šanci na přípitek má ten, komu se podaří natlačit v pátek do hudebního klubu Apollo 13, protože oslavy deseti let existence Divadla Point se protáhnou až do následujícího dne. V podzemí Barákovy ulice zahraje divadelníkům a jejich suitě kapela Voila.

„Vznikla před čtyřmi lety, když slovenská zpěvačka Zdenka Trvalcová potkala v Praze akordeonistu Michala Mihoka. Nejdříve hráli francouzské šansony v netradičních úpravách, později se začali věnovat vlastní tvorbě,“ prozradil majitel klubu Miroslav Hasa s tím, že Voila vystupuje nyní ve složení zpěv, akordeon, kytara, kontrabas a bicí.

Od muzikálu k činohře

Divadlo Point po dekádě jeho působení neznají dobře jen v Prostějově. Na úspěšnou dráhu vstoupilo navštěvovanými muzikály, Křižáci nebo Čajzni škváru, Olivere, ale poté, co nalezlo azyl v Olomoucké ulici, odstartovala jeho činoherní éra, která vyvrcholila představením Testosteron, s jehož nastudováním se Point blýskl dokonce na prknech Činoherního klubu v Praze.

Amatérský ansámbl se už blíží k polovině třetí desítky svých divadelních premiér. Prostějovští diváci mají ještě v čerstvé paměti Baskervillskou bestii, Hotel Palermo, Velkého šéfa, Nahého Wolkra, Druhý výstřel, ale také Švédský stůl, Studnu světců nebo kabarety, které Point uváděl celých osm let.

 

Vložit komentář