Obviněného z vraždy vyšetřují ve vězení

Čvc 7, 2014
495 přečtení

Páteční zločin se podle Večerníku odehrál na Žižkově náměstí. Smrt ženy je zřejmě výsledkem dlouhodobých ostrých sporů problematického páru

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Muž, po jehož útoku zemřela osmačtyřicetiletá žena, je obviněn z vraždy. Očekávaný krok policie dnes ráno potvrdil Josef Bednařík z krajského policejního ředitelství.

„Pětapadesátiletý muž byl obviněn z trestného činu vraždy. V současné době je vyšetřován vazebně. Okolnosti celé události jsou nadále předmětem šetření,“ omezil se na základní informace Bednařík.

Tragédie se odehrála v pátek odpoledne. Podle toho, co v dnešním vydání píše Prostějovský večerník, došlo ke konfliktu partnerské dvojice v domě na Žižkově náměstí.

Muž, o němž Večerník svým obvyklým, žurnalisticky nestranným jazykem píše jako o „opilém drsňákovi“, „notorickém alkoholikovi“ a „totálně zpitém ochmelkovi“ svou družku pravděpodobně několikrát bodl do hrudi. Jejich neshody a vypjaté spory byly údajně dost časté.

V Olomoucké fakultní nemocnici se pobodané ženě pokoušeli zachránit život, ale už ve večerních hodinách svým zraněním podlehla.

Obviněný z vraždy měl v sobě při zadržení 3,2 promile alkoholu. Policisté ho zajistili na místě události a odvezli na záchytku, kde strávil noc.

Dosud poslední případ vraždy v Prostějově byl z března 2012, kdy dvojice loupežných vrahů připravila o život jednaosmdesátiletého seniora v jeho vlastním bytě. Zločin si naplánovali, aby se dostali ke sbírce známek a mincí.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář