Obrazy pomohou dětem

Lis 13, 2014
1325 přečtení

Podívejte se na výtvarná díla, která jdou do letošní dobročinné dražby pro Tetín

David Sekanina

aukce

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Sto dvacet devět výtvarných kousků, převážně grafik, půjde letos do dražby, kterou organizuje soukromá škola pro postižené děti na Tetíně.

Za zajímavé vyvolávací ceny se dostanou do veřejné aukce například obrazy Vlastimila Zábranského, Jiřího Anderleho, Josefa Velčovského, Adolfa Borna, Jiřího Davida, Borise Jirků nebo Emmy Srncové a na seznamu dražených předmětů je i objekt z dílny Olbrama Zoubka.

Šestnáctý ročník humanitární dražby se uskuteční ve čtvrtek 27. listopadu od čtyř hodin odpoledne v Národním domě v Prostějově.

Výtěžky z posledních ročníků se blížily ke sto padesáti tisícům, rekordní částka, kterou škola jednou na podzim získala, je ale bezmála čtvrt milionu. Zájemců o obrazy, grafiky, plastiky, umělecké fotografie nebo užité umění nebývá ovšem nikdy dost.

„S myšlenkou pořádat tuto aukci přišel v roce 1998 akademický malíř Josef Velčovský, který naší škole pomáhá svými obrazy již od roku 1998,“ připomíná ředitelka školy pro děti s více vadami Marie Turková.

Obrazy, grafiky a další výtvarná díla, která jdou do aukce, si můžete prohlédnout zde…

bim

Letní romance má pořadové číslo 86. Foto: Tetín

A k vidění budou i fyzicky tři dny před dražbou ve foyer prostějovského divadla. Výstava artefaktů určených do charitativní dražby bude mít vernisáž v pondělí 24. listopadu v 17 hodin.

 

Vložit komentář