Oba šoféři měli tuplovaný zákaz řízení

Kvě 19, 2014
481 přečtení

Dostanou někdy příště přísnější trest, nebo ne?

David Sekanina

Prostějov – Dva dospělé muže přistihli o víkendu policisté za volantem, přestože mají od soudu zákaz řízení. Každý z nich dvojnásobný.

Až do léta 2018

kontrola silnice.jpg

Hlídka v akci. Foto: archiv PČR

Prvním hříšníkem byl čtyřicátník, který v pátek večer seděl v Peugeotu 106. Hlídka v počítači zjistila, že má zákaz až do listopadu roku 2017. Přistihla ho ve Vrahovické ulici v Prostějově.

Ještě o rok déle, do srpna 2018, nesmí řídit sedmatřicetiletý muž, jehož načapala kontrola v sobotu po jedenácté v noci v Legionářské ulici v Brodku u Prostějova. Okamžitý zákaz jízdy musel respektovat, otázkou však je, kdy mu zase otrne.

„Oba řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který jim hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ naznačila mluvčí policie Irena Urbánková.

Přísnější tresty?

K řidičům, kteří opakovaně neberou vážně zákaz řízení, obrátila pozornost tragédie na Mělnicku ze začátku května. Ujíždějící mladý šofér zde smrtelně zranil policistku, matku dvou dětí. Kromě toho, že byl pod vlivem drog, měl na kontě asi desítku soudních zákazů. Z ministerstva dopravy a vnitra se začaly záhy ozývat úvahy o zpřísnění trestů. Konkrétním návrhem byl požadavek na zavedení registr přestupků.

 

Vložit komentář