O místo po odvolaném řediteli školy stojí čtyři lidé. Jediný zájemce oficiálně

Čvc 7, 2014
664 přečtení

Dnes je poslední termín na přihlášku do „bleskového“ výběrového řízení na místo ředitele školy Dr. Horáka

David Sekanina

zs horaka

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Zatím jen jedinou obálku měl dnes ráno na stole šéf odboru školství. Zájemci o místo ředitele na Základní škole Dr. Horáka mají dnes poslední šanci na přihlášení do konkurzu.

Funkce je volná od konce června, kdy někdejšího ředitele Ivana Pospíšila odvolali prostějovští radní kvůli problémům s hospodařením. Už od 1. srpna má začít úřadovat jeho nástupce.

„Přišla jedna oficiální přihláška a tři lidé mi volali, že ji dodají,“ shrnul situaci v pondělí dopoledne vedoucí odboru školství František Říha. Konkurz podle něj proběhne 28. července a hned následující den by měli radní jmenovat vítěze do funkce.

Těžká úloha

Nástupce Ivana Pospíšila to podle Říhy nebude mít lehké. „Čeká ho samozřejmě napravování řady věcí. Je potřeba například vypovědět smlouvy, které nejsou v souladu s legislativou,“ naznačil.

Současně však vzkázal, že zřizovatel, to znamená město Prostějov, školu nyní finančně zajistí, aby žáci nepocítili žádný dopad aféry, kvůli níž bylo podáno trestní oznámení na porušení povinností při správě cizího majetku a zkreslování údajů o stavu hospodaření.

Zamítnuté žádosti

Na jaře, kdy byl ředitelem stále ještě Pospíšil, radní zamítli žádost školy o mimořádnou zálohu na provoz ve výši milionu tři sta tisíc a odmítli i prominout téměř osmi set tisícový odvod za porušení rozpočtové kázně.

„Základní škola Dr. Horáka má už teď vyčerpané prostředky na tři čtvrtiny roku. Rozhodnout musí rada města, ale ta avizovala, že pomůže,“ uzavřel František Říha.

Za ředitelem Ivanem Pospíšilem zůstala podle vedení města škoda za zhruba milion a čtvrt.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář