Nezaměstnanost? Změny k lepšímu nečekejte, vyrazte na burzu práce

Pro 8, 2014
678 přečtení

V Olomouci čekají zástupci zaměstnavatelů na zájemce o práci. Těch je v kraji pořád stejně a bude hůř

David Sekanina

nezam

Repro: ÚP ČR

Prostějovsko – Na trhu práce se situace příliš nemění. Nejčerstvější čísla statistiků říkají, že nezaměstnanost už několik měsíců stagnuje.

Platí to jednoznačně i pro prostějovský okres.

„Listopad byl v posledních sedmi letech měsícem, kdy již docházelo k sezónnímu nárůstu nezaměstnanosti o sedm set až čtrnáct set osob. Tento rok se počet nezaměstnaných prakticky nezměnil, což částečně způsobilo teplejší počasí, ale svou roli mohla sehrát i větší ekonomická stabilita zaměstnavatelů,“ rozvažuje analytik trhu práce v Olomouckém kraji Jaroslav Mikšaník.

6,4 procent

Zatímco množství evidovaných na úřadu práce zůstalo ve srovnání s říjnem stejné, počet hlášených pracovních míst se snížil o dvě procenta. Krajský úřad věděl ke konci listopadu o 2 846 volných pozicích.

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji zůstává na hodnotě 8,2 procent. „V rámci republiky je to třetí nejvyšší hodnota. Jsme hned za Ústeckým a Moravskoslezským krajem,“ doplnil Mikšaník. Prostějovsko má ovšem nezaměstnanost 6,4 procent, což je o necelé procento méně než je průměr v zemi.

Stále stejné profese

Pokud jste nezměnili zaměření, nečekejte, že se vaše profese, která tu dlouhodobě nefiguruje, najednou objeví na seznamech nabízených míst.

Zaměstnavatelé chtějí lidi ze stále stejných oborů. Především dělníky: soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře, mechaniky, řidiče náklaďáků, skladníky. Zájem je také o prodavače, číšníky, servírky, kuchaře, obchodní zástupce, pojišťováky.

Vzhledem k tomu, že v prosinci téměř jistě nezaměstnanost vzroste, nejsou vyhlídky nijak dobré.

Burza v Jeremenkově ulici

Šanci dostat se o něco blíž k práci a výdělku nabízí Burza práce, která se v úterý 9. prosince uskuteční v Olomouci

„Cílem je zprostředkovat přímý kontakt mezi významnými zaměstnavateli z Olomouckého kraje a nezaměstnanými hledajícími práci zejména v oblasti strojírenství a elektrotechniky, nezaměstnanými, kteří se zajímají o možnosti rekvalifikace a pak také studenty středních škol,“ zve do Regionálního centra v Jeremenkově ulici, kde se burza koná od deseti dopoledne do šesti večer, Jaroslav Mikšaník.

„Profesní životopisy vezměte s sebou,“ dodává.

 

 

Vložit komentář