Několik období po sobě je jedno, jestli volíte pravici, či levici

Zář 11, 2014
969 přečtení

Ostřílení vůdci Prostějova to mají zmáknuté…

navratilJan Navrátil

Sleduji rozhodnutí vůdců našeho města už mnoho volebních období. Na jedné straně čím dál hlouběji nesouhlasím s některými jejich kroky, na druhé straně musím přiznat, že způsob prosazování jejich myšlenek a záměrů je geniální a přes jejich, nyní již důchodový, věk opravdu nemáme v Prostějově v této chvíli schopnější politiky.

Technologie moci je taková, že není potřeba se zdržovat nějakými názory voličů, ale je potřeba se dohodnout mezi sebou a vést stádo. Již několik období po sobě je jedno, jestli volíte pravici, či levici. Na to se u nás už dávno nehraje.

Modus operandi

Abych byl konkrétní, on se pan primátor Pišťák (ČSSD), pan radní Peichl (ODS) a několik dalších nevolených osob v pozadí dohodnou, a zbytek městské rady je pak plně podpoří a vše případně dopilují zaměstnanci úřadu. Mají to tak zmáknuté a mají autoritu. Občanům to pak nezávislý (?) tisk předloží jako kompaktní rozhodnutí voleného vedení města.

Nikdo jiný by to tak dokonale neuměl a nikdo jiný zde nemá tak dokonalou a léty budovanou síť vztahů a finančních toků.

A možná právě proto to chce již několik let změnu. Klidně za méně schopné a méně ostřílené politiky, kteří se ale na rozdíl od těch předchozích budou ptát více komisí, úředníků, zastupitelů a hlavně občanů, a to nikoliv úmyslně na podružnosti, ale na podstatnosti.

Manipulativní „demokracie“

Nikoliv dotazy typu „Kam chcete přesunout tržnici?“ ale „Proč? Je to v zájmu lidí?“. Nikoliv „Který ze čtyř nových navrhovaných sálu doporučujete postavit v Jezdecké ulici?“, ale „Proč vlastně? A máme na to?“  Nikoliv „Kolik městských peněz přiklepneme letos sportovnímu průmyslu a kolik stavebnímu průmyslu?“, ale „Co ty vynaložené miliony přinesou v budoucnu občanům města?“ A nikoliv „Kolik tisíc navrhne přidělit ta která komise tomu kterému spolku?“ ale „Kolik tisíc (nikoliv milionů jako dosud) zde smějí přerozdělovat vůdcové města bez diskuze?“

Rozpočet, který je mnoho let vyrovnaný pouze za cenu postupného rozprodeje městského majetku, není natahovací donekonečna. Nastanou nyní horší časy. Období rozdávání se chýlí ke konci. Je nutná změna v myšlení lidí a je nutná větší zodpovědnost každého z nás za budoucí vývoj Prostějova. Nikdo nemůže vědět tolik, jako my všichni dohromady.

Děkuji za pochopení nutnosti změny v uvažování všem čtenářům, hlavně všem potenciálním zastupitelům a všem těm voleným (i nevoleným) vůdcům města.

 

 

 

Vložit komentář