Nasněžilo, v Kladkách se dá zase lyžovat

Led 26, 2015
787 přečtení

Jediná sjezdovka na Prostějovsku bude opět v provozu od úterý

David Sekanina

kladky sjezdovka mala fotka

Foto: archiv TJ Kladky

Kladky – Po nucené přestávce způsobené nemilosrdným počasí se zítra opět rozjede vlek v Kladkách. Víkendové sněžení zachraňuje sezonu.

„Napadlo asi osm centimetrů, sjezdovku dosněžujeme děly a od úterý 27. ledna znovu spouštíme provoz areálu. Už v neděli odpoledne byl v provozu dětský vlek,“ vzkazují provozovatelé svahu ze Sokola Kladky. Skiareál v 610 metrech nad mořem má dva vleky, z toho jeden nový, dvoukotvový, osvětlení na noční lyžování, občerstvení. Delší sjezdovka měří dvě stě metrů.

Jak hodnotí jediné lyžařské centrum na Prostějovsku jeho návštěvníci? Zde je názor za všechny. Na Facebook ho jeden z lyžařů pověsil už v pátek 9. ledna:

„Musím uznat, hodně se změnilo. Prodloužená sjezdovka, nová lanovka, dobré zázemí. Když jsem však přijel na večerní lyžování, sjezdovky byly po celodenním lyžování neupravené. Lyžařů přijelo hodně, ale jezdila jenom kotva a fronta byla skoro 200 m dlouhá a končila v polovině dolní části sjezdovky. Dotázal jsem se vlekaře, zda by se fronta nedala nasměrovat tak, aby nezabírala značnou část sjezdovky. Jeho odpověď: ,,Já tam nestojím“ mě překvapila. Asi až po dvou hodinách konečně někoho napadlo pustit i malou pomu. Tím se situace trochu zlepšila.

Další nepříjemností bylo zranění lyžaře na jedné ledové plotně, na které ztroskotalo ten večer více lyžařů. Od obsluhy jsem získal informaci, že za situaci může nesprávně fungující sněhové dělo.

Odjížděl jsem se smíšenými pocity, zda by neměly být podmínky pro lyžaře odpovídající ceně za skipas…

Vložit komentář