Násilníka odvezli do vazby

Pro 15, 2014
818 přečtení

Policie: Vyšetřujeme násilný čin, jehož obětí je žena. Víc neřekneme…

David Sekanina

ilustracni-foto-policie-spoutane-ruce1

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Koncem minulého týdne byl Prostějov zřejmě dějištěm znásilnění. Policie se omezila jen a konstatování, že kriminalisté obvinili dvaatřicetiletého muže z násilného trestného činu vůči ženě. Ale čeho se přesně dopustil, to říci nechtějí. Incident se odehrál na ulici.

„Na základě vyhodnocených informací a poznatků byl pachatel krátce po spáchání trestného činu ve spolupráci se strážníky zadržen a umístěn do policejní cely,“ uvádí policejní mluvčí Irena Urbánková.

Agresorovi hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, což odpovídá sazbě za znásilnění. Tomu, že pravděpodobně spáchal, nebo se pokusil spáchat právě tento čin, nasvědčuje i mlčenlivost policistů.

„Vzhledem k probíhajícímu šetření a s ohledem na nebezpečí sekundární viktimizace poškozené, nebudeme v současné době k případu sdělovat bližší informace,“ odmítá bližší dotazy mluvčí Urbánková.

Sekundární viktimizace označuje situaci, kdy se oběť trestného činu stává obětí znovu. Tentokrát především v psychické rovině. Odborníci považují odhalení identity oběti a okolností činu za problém zejména u znásilnění.

Obviněný čeká na soud ve vazební věznici v Olomouci.

 

Vložit komentář