Na severní obslužné strážníci změří rychlost. Zadarmo

Čvn 2, 2014
480 přečtení

Zjistěte, o kolik vám ukazuje tachometr víc kilometrů

David Sekanina

Ilustrační foto: archiv PČR

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Většina řidičů ví, že tachometr v jejich autě ukazuje o něco vyšší rychlost, než jakou ve skutečnosti jedou. Pokud chcete zjistit, kolik taková odchylka činí ve vašem voze, zúčastněte se v sobotu kontrolního měření, které zdarma pořádá Městská policie v Prostějově.

Od devíti do půl jedné

„Zájemci si porovnají hodnotu naměřenou mobilním radarem s ukazatelem rychlosti ve svém vozidle. Měření bude probíhat od devíti ráno do půl jedné odpoledne na severní obslužné komunikaci. Konkrétně v úseku od ulice J. Lady po Hacarovu ulici,“ zve na pravidelnou akci prostějovských strážníků Jana Adámková z městské policie.

Stačí přijet na stanoviště s nápisem Start a tam dostanete všechny potřebné informace.

Lísteček s rychlostí

„V daném úseku označeném dopravními kužely je třeba udržet konstantní rychlost. Naměřené údaje nahlásí strážníci hlídce v cíli, která řidiči předá lístek s hodnotou naměřenou mobilním radarem,“ doplnila Adámková.

Loni si nechalo rychlost změřit 191 řidičů.

Obecně platí, že naprostá většina automobilů ukazuje o tři až čtyři kilometry v hodině více, než je skutečná rychlost. Evropské normy to povolují až do desetiprocentní odchylky. A výrobci se této horní hranice přidržují.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář