Na Prostějovsko turisté nejezdí

Čvn 4, 2014
1002 přečtení

Mezi deseti nejnavštěvovanějšími atrakcemi kraje není ani jediná v prostějovském okrese

David Sekanina

helfstyn

V TOP 10 je i Helfštýn. Foto: D. Sekanina

Prostějov, Olomoucký kraj – Do Olomouckého kraje začalo jezdit víc turistů.

Prostějovsko na tom ovšem zásluhu nemá, žádný z nejnavštěvovanějších turistických cílů (Zoologická zahrada na Svatém Kopečku, Aquapark Olomouc, Výstaviště Flora Olomouc, Sportovně rekreační areál v Koutech nad Desnou, Vlastivědné muzeum Olomouc, Hrad Bouzov, Muzeum moderního umění Olomouc, Hrad Helfštýn, Arcidiecézní muzeum Olomouc a Hrad Šternberk) neleží v našem okrese…

Kraj Hlavní město Praha navštíví ročně desetkrát více turistů než kraj Olomoucký. A Královéhradecký dva a půl krát tolik. Přesto se čísla na Střední Moravě lepší.

Minulý rok navštívilo Olomoucký kraj 441 417 turistů, což je o devět procent více než v roce 2012.

Hodně Slováků a Rusů

Počet domácích turistů se zvýšil o 10,02 % a zahraničních o 5,08 % říkají data Českého statistického úřadu. „Nejvyšší podíl zahraničních turistů tvořili naši sousedé,“ podotkl Jiří Frelich ze statistického úřadu v Olomouci s tím, že během roku 2013 přicestovalo do Olomouckého kraje nejvíce lidí ze Slovenska (14,3 tis.), Ruska (12,8 tis), Německa (12,6 tis.), Polska (11,5 tis.) a Rakouska (4,1 tis.). Pořadí zemí zůstává v letošním roce v podstatě stejné.

„Oproti předešlému roku vzrostla také návštěvnost v lázeňských zařízeních. Konkrétně o 20,74 %,“ doplnila Kamila Navrátilová z krajského úřadu.

Kampaně, letáky

Co na památky chudý Olomoucký kraj dělá pro to, aby přitáhl do svých regionů turisty?

„Od roku 2007 fungují různé marketingové projekty. Máme za sebou kampaně Infobus a TourArena, úspěšným projektem je Seniorské cestování. Provozujeme slevovou kartu Olomouc region Card,“ vyjmenovala Navrátilová.

Propagační materiály vyrábějí pro kraj sdružení cestovního ruchu Jeseníky a Střední Morava. Ty mají také na starost jejich distribuci do informačních center, recepcí lázní, hotelů a na veletrhy cestovního ruchu doma i v zahraničí.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář