Na Nohavicu seženete ještě lístky k stání

Říj 21, 2014
2050 přečtení

Sedadla na koncert folkového písničkáře jsou obsazená. Běží jen doprodej vstupenek „na stojáka“. Na Žbirku je lístků zatím dost

David Sekanina

kasko

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Dnes má narozeniny Miroslav Žbirka. Tipnete si kolikáté? Zpěvákovi, hudebníkovi a skladateli, který jako druhý (po Matuškovi) porazil Karla Gotta, je už dvaašedesát.

Ve čtvrtek 20. listopadu přijede tato československá legenda do Prostějova, aby předvedla, co to znamená, když se řekne vánoční Best of Video Tour 2014. „Vstupenky jsou k sehnání přes agenturu Tickeportal. Koupit si je lze také v naší kavárně,“ informovala dnes produkční Společenského domu Marta Bontempová. V kavárně jich mají ještě asi sto.

Zhruba stejný počet lístků, ovšem už jen ke stání, zůstává na koncert Jaroslava Nohavici v Kasku. Ten dorazí už ve čtvrtek 6. listopadu i s polským akordeonistou Robertem Kusmierskim. Sedadla v sále jsou už zadaná, koupilo si je asi tisíc lidí.

„Přibližně stovku vstupenek máme ještě na stání, někteří fanoušci Jarka Nohavici jim dokonce dávají přednost. Pokud bude potřeba, otevřeme pro stojící diváky i přísálí,“ ujišťuje Bontempová.

Oba koncerty se konají ve Společenském domě, takzvaném Kasku, který od července provozuje Domovní správa města Prostějova. Když si informaci o těchto kulturních podnicích vyhledáte prostřednictvím internetových stránek města Prostějova, a to přes odkaz Kalendář akcí, nabídne se vám link na www.sweb.cz/kasc.prostejov. Když jej následujete, propadnete se o deset let zpátky. Do června 2004.

Zajímavé čtení, co mělo tehdy Kulturní a společenské centrum s. r. o. na programu.

(Poznámka: Více či méně oficiálních názvů měl tento „barák na odstřel“ už tolik, že se v nich nevyznají ani pořadatelé. Například na plakátu pro koncert Miro Žbirky je jako místo konání uvedeno: Dům kultury)

 

 

 

 

Vložit komentář