Na muže, který je napomenul, zaútočili vandalové střešními taškami

Zář 11, 2014
832 přečtení

Po čtvrt roce půjde k soudu trojice násilníků. V Držovicích rvali rýny a pak vyhrožovali smrtí místnímu obyvateli

David Sekanina

ilustracni-foto-policie-spoutane-ruce1

Ilustrační foto: archiv

Prostějov – Teprve po třech měsících bude obviněna trojice nebezpečných vandalů, kteří se snažili napadnout muže v jeho domě.

Tomu začaly potíže, když napomenul skupinu mladíků, kteří rvali plechové okapy z protějšího domu. Tři z nich zareagovali tak, že posbírali střešní tašky z palety u chodníku a začali je házet přes plot na auta stojící v zahradě muže, který si dovolil je vyrušit. Jeden z trojice dokonce vlezl až do jeho domu a tlačil se do dveří.

Vyvrátil dveře do domu

„Muž se společně se svým otcem snažil zavřít dveře a schovat v domě. Mladík však jejich odpor překonal a vrazil dovnitř. Upadl však na zem a způsobil si krvavé zranění na obličeji. Zničil při tom kování dveří,“ konstatovala Jana Adánková, mluvčí prostějovských strážníků, které obyvatelé domu zavolali.

Mezitím další dva agresoři házeli rozbité tašky na zaparkovaná auta, ale naštěstí ani jedno netrefili. Navíc vyhrožovali majiteli domu, že ho zabijí.

Zničili rozvaděč a rozházeli lavičky

„Dále poničili skříň elektrického rozvaděče a při odchodu rozházeli dřevěné lavičky před restaurací. Z pětice výtržníků zajistili strážníci tři osoby. Zraněný mladík byl převezen sanitkou do nemocnice,“ podotkla Adámková.

Napadení se odehrálo 6. května po půlnoci v Držovicích.

„Ve zkráceném přípravném řízení bylo sděleno podezření z poškození cizí věci a výtržnictví třem mužům z Prostějovska,“ doplnila dnes mluvčí policie Irena Urbánková.

Jejich věk je 27, 30 a 38 let. Celková škoda, kterou způsobili, byla oficiálně vyčíslena na 14 tisíc korun. Víc než dva roky kriminálu za své jednání nemohou dostat.

Další články v rubrice Nejčerstvější

1 komentář

Vložit komentář