Most jako staveniště. Až do půlky prázdnin

Dub 21, 2015
824 přečtení

Opravdový most přes dálnici v Držovicích povede až za čtvrt roku

David Sekanina

DSCN5033

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Jak vypadá generální oprava, kvůli níž na dálnici za Prostějovem stávají kolony a řidiči se nedostanou pohodlně do Držovic a Vrahovic? Obnažená nosná konstrukce, kovové podpěry, ani památka po silničním povrchu dávají tušit, že obnova mostu na sedmadvacátém kilometru R 46 ve směru na Olomouc potrvá ještě dlouho.

Zdržení na dálnici způsobí omezení na několika stovkách metrů trasy do neděle 10. května. Střídavě jsou tu uzavřené pravý i levý jízdní pruh.

Do 4. srpna

Dálniční nadjezd spojující Držovice a Vrahovice bude nefunkční ještě déle. Minimálně do konce července, ale spíše až do oficiálního data ukončení uzavírky, to jest do 4. srpna. Oficiální objízdnou trasu stanovili úředníci prostějovské radnice.

uzavirka most

Repro: archiv MMPV

„Vozidla jedoucí z Vrahovic do Držovic neodbočí v křižovatce na uzavřenou silnici, ale pojedou do Vrbátek, kde odbočí vlevo, dojedou do Duban a zde odbočí vlevo ve směru do Smržic. Na křižovatce s místní komunikací u podjezdu pod dálnicí odbočí vlevo a dojedou na křižovatku v Držovicích,“ popisuje mluvčí magistrátu Jana Gáborová s tím, že stejnou objížďku by měli řidiči použít i v opačném směru.

„Ke hřbitovu v naší obci se lze autem dostat pouze od Vrahovic. Leží totiž poblíž protější strany dálnice,“ připomněla starostka Držovic Blanka Kolečkářová.

Skoro 20 milionů

Kompletní rekonstrukci mostu si objednala krajská správa silnic u brněnské stavební firmy. Stát bude 19 milionů a téměř dvě stě tisíc.

Foto: D. Sekanina

Vložit komentář