Mohutná větev spadla v parku přímo na stezku

Čvc 28, 2014
1155 přečtení

Nedělní bouřka řádila v Prostějově i okolí. V Okružní vyrvala jehličnan z kořenů, v Kralické hodila strom na elektrické vedení 

David Sekanina

bourka cervenec 2014 (3)Prostějov – Kdo se při včerejší bouřce neschoval do bezpečí, mohl snadno přijít k úrazu.

Například v Kolářových sadech rozčísly nárazy větru starý kaštan a obrovská větev spadla přímo na asfaltovou stezku vedoucí ze Šlikovy ulice k drozdovickému rybníku. Kdyby po ní v tu chvíli někdo šel, mohlo být po něm.

Větve a stromy padaly i jinde v Prostějově.

„Zasahovali jsme v Určické, Kotěrově a dalších ulicích. V Okružní u paneláku vyrval vítr jehličnan z kořenů, Ve Vrahovické zatarasil strom cestu a v Kralické spadl vzrostlý strom do drátů elektrického vedení,“ shrnul Zdeněk Hošák, mluvčí profesionálních hasičů, kteří měli v neděli v podvečer práci také na střeše mateřské školky ve Vrahovicích, kde vítr na několika místech utrhl oplechování atiky.

Hasičské vozy houkaly po bouřce také na cestě do Smržic, Kostelce na Hané nebo Držovic.

„V neděli večer jsme již evidovali několik desítek událostí po celém Olomouckém kraji. Jednalo se převážně o dřeviny spadlé na silnice a stezky nebo situace ohrožující obydlí či chodce,“ zmínil se Hošák.

(Milí čtenáři, pokud máte vlastní fotografie z řádění nedělní bouřky, pošlete mi je, rád je zařadím na web i facebookovou stránku Prostějovských plátků…)

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář