Místo bikrosové dráhy vyrostl jen plevel

Čvc 4, 2014
1013 přečtení

Stavba tratě pro BMX kola měla začít už na jaře. Teď se mluví o půlce července

David Sekanina

bikros draha (3)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Bikrosaři musí být trpěliví. Z kopců hlíny mezi skateparkem a velodromem měla na jaře vzniknout první dráha pro BMX kola v Prostějově. Haldy přivezené ze stavby cyklostezky podél Hloučely se ale ani nehnuly. Pod vysokým plevelem už dokonce nejsou ani vidět.

Do konce září

„Všechno se zdrželo kvůli výběrovému řízení. Jeho vítěz by se měl pustit do stavby 15. července,“ informoval dnes Vít Horák z klubu BMX. Předpokládá, že malá bikrosová dráha se skoky a klopenými zatáčkami začne sloužit hned po 30. září, což je závazný termín jejího dokončení.

Na dráhu čekají bikrosoví jezdci z Prostějova několik let. „Před čtyřmi sezonami jsme žádali o vybudování klasické dráhy na místě někdejšího koupaliště v Kostelecké, ale to radnice odmítla. Tak jsme přišli s alternativou u velodromu,“ připomněl Vít Horák.

Jen zmenšenina pořádné dráhy

Trať, na níž dá město půl milionu, bude pouze pro dva jezdce. Na zmenšenině originální dráhy se klasické závody pořádat nedají, ale k tréninku začínajících a mladých bikrosařů stačit bude.

Členové prostějovského klubu BMX věří, že jednou budou mít i pořádnou dráhu s obvyklými parametry. Vzhledem ke svým sportovním úspěchům by si to zasloužili. Snad na ně někdy po štědře dotovaných hokejistech nebo basketbalistech něco zbude.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář