Městský web osvěžily barvy

Čvc 3, 2014
596 přečtení

Už před půl rokem avizovaná změna vzhledu internetových stránek prostějovské radnice je jen kosmetická

David Sekanina

web

Opticky se zvětšil prostor pro zprávy. Repro: www.prostejov.eu

Prostějov – Kdo si dnes dopoledne otevřel webové stránky prostějovského magistrátu, zaznamenal změnu. Hlavní horizontální menu je na první pohled robustnější a radnice se také přestala upínat jen k „městským“ barvám – žluté a modré. Web nyní oživují odstíny zelené, oranžová nebo cihlová barva.

Středový panel domovské stránky města Prostějova se opticky rozšířil a prostor pro perexy jednotlivých zpráv se tak zvětšil. Momentálně jsou ovšem poloprázdné, protože nové možnosti zatím editor stránek nevyužil a úvodní texty k Aktuálním informacím z Prostějovska jsou příliš krátké.

Nic radikálního

Velké změny ovšem internetové stránky města nepřinášejí. A to je možná dobře, zásah do jejich struktury v roce 2009, kdy se inovovaly naposledy, jejich přehlednosti moc neprospěl.

Že brzy přijde modernizace, vzkazovali radní už začátkem letošního roku.

„Je to asi rok, co jsme dělali anketu mezi lidmi, a výsledky naznačily, že je třeba webové stránky inovovat,“ informovala už v lednu mluvčí radnice Jana Gáborová.

Byla kvůli tomu dokonce jmenována tříčlenná komise. Odborníky na web se tak rázem stali tajemník radnice a právnička magistrátu. K ruce měli naštěstí specialistu na informační technologie.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář