Matka převrátila auto i se svou jedenáctiletou dcerou

Čvc 22, 2014
662 přečtení

Přemet na rovince před Vícovem ustály bez újmy na zdraví. Zranění naopak přinesla srážka aut v ucpané Olomoucké

David Sekanina

nehoda u Vícova

Foto: archiv PČR

Prostějovsko – Velké štěstí měla včera matka s dcerou, jejichž auto skončilo na střeše na silnici mezi Ohrozimí a Vícovem.

„Pětatřicetiletá řidička ve Škodě Felicia nepřizpůsobila rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a dostala v levotočivé zatáčce smyk. Sjela do příkopu, kde se převrátila na střechu. Společně s ní cestovala ve vozidle její jedenáctiletá dcera,“ konstatovala Irena Urbánková z krajského ředitelství policie.

Po havárii obě vystoupily a počkaly, než přijede záchranka, hasiči a policie. Naštěstí se při kotrmelci nezranily. „Alkohol u řidičky vyloučila dechová zkouška, hmotná škoda byla vyčíslena na dvacet pět tisíc,“ informovala Urbánková.

Kolony na Olomoucké

Ucpaná Olomoucká ulice, kde hodně zpomalují provoz opravy u železničního přejezdu, zvyšuje každým dnem nervozitu řidičů. Včera kolem jedenácté dopoledne se tu odehrála nehoda, k níž by za normálních okolností nejspíš nedošlo. Zranila se při ní šoférka.

„Opel Omega, za jehož volantem seděl osmapadesátiletý řidič, odbočoval z Šafaříkovy ulice na Olomouckou, tedy z vedlejší silnice na hlavní. Srazil se s vozidlem VW Passat, s nímž od Držovic přijížděla šestatřicetiletá řidička,“ popsala bouračku mluvčí policie Irena Urbánková.

Po střetu zůstala obě auta v křižovatce, takže se v Olomoucké vytvořily dlouhé kolony. „Při nehodě se řidička lehce zranila, po ošetření v nemocnici ji propustili do domácího léčení. Hmotná škoda je padesát tisíc korun,“ doplnila Urbánková.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář