Malé čtení na prázdniny. Kdy bude příští rok volno?

Čvn 27, 2014
846 přečtení

Kdo má ze školy fóbii už teď, může se uklidnit nad seznamem volných dnů ve školním roce 2014/2015

David Sekanina

Prostějov – Nemluvme o starém školním roce, toho teď mají všichni plné zuby. A prázdniny? Ty ať si udělá každý po svém. Dnešní krásný den přece svádí ke snění o stejně krásném létu.

No a v září pak znovu do školy. Jen klid. I příští rok se nakonec dočkáme prázdnin. A přes rok i nějakého toho volna. Kdy? Podívejte se, je to docela příjemné čtení:

Den české státnosti (28. září 2014) sice připadá na neděli, tedy na víkend, ale hned za měsíc bude volno celé tři dny (pondělí 27. října, úterý 28. a středa 29. října 2014). Tyto podzimní prázdniny jsou spojené se Dnem vzniku samostatného Československa.

Volno bude i na výročí Sametové revoluce, které zákonodárci pojmenovali tak, že si na to jako pamětník nikdy nezvyknu. Den boje za svobodu a demokracii je v kalendáři v pondělí 17. listopadu 2014.

A pak Vánoce. Svátky vycházejí i tentokrát velmi slušně. Přejídat se cukrovím můžeme od pondělí 22. prosince 2014 až do pondělí 5. ledna 2015.

Ve škole se po Novém roce ještě ani pořádně nerozkoukáme a už tu budou pololetní prázdniny. Sice jen jeden den, pátek 30. ledna 2015, ale i ten se počítá.

Týdenní jarní prázdniny budou v Prostějově a okolí od 23. února do 1. března 2015 a další porce volných dnů následuje ve čtvrtek 2., v pátek 3. a v pondělí 6. dubna 2015. To budou Velikonoce.

Svátek práce oslaví školáci prodlouženým víkendem, 1. května bude příští rok v pátek. A aby se nikomu nezkazila nálada, tak totéž platí pro Den vítězství (pátek 8. května 2015).

No, a pak to stačí vydržet do klasifikace a zbytek června se jen tak plácat a těšit se na další letní prázdniny. Začnou ve středu 1. července a potrvají do 31. srpna. A protože je tento poslední srpnový den v pondělí, první školní týden bude hned o něco kratší.

Samé optimistické vyhlídky, ne?

(Prohlédněte si, jak vypadal poslední školní den roku 2014 v Základní škole Dr. Horáka v Prostějově…)

 

Vložit komentář