Lístky na Calleju nebyly. Naštvaní lidé sepsali petici a chtějí po radnici vysvětlení (aktualizováno)

Srp 11, 2014
1082 přečtení

Když jsme si pro vstupenky přišli, řekli, že jsou rozebrané. Místo tisíce jich byly jen tři stovky, zlobí se obyvatelé Prostějova

David Sekanina

zamek

Infocentrum na zámku. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Radniční koalice má další problém, který se jí dva měsíce před volbami zrovna moc nehodí. Lidé jsou rozezlení, protože jim radní z ODS a ČSSD slíbili zadarmo lístky na srpnový koncert tenoristy Josepha Calleji v Prostějově a když si pro ně přišli, žádné nebyly.

„Vstupenky budou vydávány počínaje nedělí 10. srpna v informačním centru v zámku na Perštýnském náměstí,“ informoval již v červenci Tomáš Cibulec z agentury TK Plus, která vystoupení světového operního zpěváka, na něž město Prostějov nakoupilo vstupenky za dva miliony korun z obecní kasy, pořádá.

Petice naštvaných přímo na místě

„Jako jiní zájemci z řad občanů jsem i já přišel v devět hodin k informačnímu centru. Po patnácti minutách nám bylo oznámeno, že lístky již nejsou. Na náš dotaz jsme dostali odpověď, že k dispozici bylo tři sta lístků a ty již byly vydány,“ píše v otevřeném dopise prostějovským radním naštvaný Prostějovan Antonín Sprinz. Na radnici s ním byla doručena i petice, kterou podepsalo několik desítek lidí přímo před infocentrem v pernštýnském zámku.

„Považuji to za absolutní nehoráznost,“ podotýká jeden ze zájemců o vstupenku Ondřej Provazník.

Kde je 1400 lístků?

Pořadatelé avizovali, že mají k dispozici dva tisíce lístků, přičemž jeden zájemce může dostat až čtyři. Lístky na koncert v neděli 31. srpna se navíc zdarma nerozdávaly jen v Prostějově, ale také v Olomouci. „A to ve stejném rozsahu jako v Prostějově,“ vzkazoval před dvěma týdny mluvčí TK Plus.

Znamená to, že i pro Olomoučamy bylo jen tři sta vstupenek? Jestli ano, kdo za peníze z daní dostal těch zbylých čtrnáct set?

Pravděpodobnou odpověď naznačuje facebooková stránka Prostějov Times, odkazující na seznam institucí a firem, které jsou partnery takzvaného Hanáckého operního festivalu, pod jehož hlavičkou maltský pěvec Calleja v Prostějově vystoupí.

Kromě magistrátů Prostějova, Olomouce a krajského úřadu v seznamu figurují například prostějovské železárny, TK Plus, Unicredit Bank, RWE nebo síť heren či firma vyrábějící sportovní povrchy.

Radnice se k celé záležitosti vyjádřila následovně: „Mohu potvrdit, že město Prostějov obdrželo od pana Antonína Sprinze otevřený dopis týkající se koncertu Josepha Calleji, respektive distribuce vstupenek. Obsah dopisu orgány města projednají a panu Sprinzovi sdělíme stanovisko,“ uvedla mluvčí samosprávy Prostějova Jana Gáborová.

 

Související články:

Lidé vezmou útokem zámek. Budou tu rozdávat lístky na koncert Josepha Calleji

 

Otevřený dopis radním najdete zde…

Petiční archy:

 

Vložit komentář