Lidové noviny: Protikorupční policie vyšetřuje Miroslava Černoška

Čvn 13, 2014
1128 přečtení

Jméno vlivného prostějovského podnikatele figuruje podle deníku v případu údajně problematického financování olympijského parku na Letné

David Sekanina

lidové noviny

Foto: D. Sekanina

Prostějov, Praha – Jméno prostějovského podnikatele a majitele vlivné agentury Česká sportovní Miroslava Černoška je dnes skloňováno v Lidových novinách. Deník jej zmiňuje v souvislosti s rozsáhlým vyšetřováním financování olympijského parku v Praze. Dvoutýdenní akce doprovázející zimní olympiádu v Soči stála 66 milionů korun.

Vyšetřování v nejvyšších patrech

Vyšetřovatelé z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality se kromě šéfa Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a bývalého náměstka ministra školství Jana Kocourka zaměřili podle Lidových novin i na Miroslava Černoška. V záležitosti už padla trestní oznámení a financování parku prověřuje také antimonopolní úřad.

Jiří Kejval v článku tvrdí, že k žádným pochybením nedošlo a za „kauzou“ stojí lidé, kterým se nelíbí zprůhledňování finančních toků ve sportu.

Smlouvy s partnery Olympijského výboru

Černoškova Česká sportovní zajišťuje účast českých reprezentantů na Davis Cupu a spolupracuje s Českým olympijským výborem a společností Česká olympijská.

„Hlavním posláním České sportovní je realizace smluvních vztahů vůči partnerům Českého olympijského týmu,“ stojí na webových stránkách České sportovní.

Lidové noviny připomínají, že olympijský park na Letné měl podle původních propočtů českého výboru stát ještě více, a to 80 milionů korun.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář