Lidé vezmou útokem zámek. Budou tu rozdávat lístky na koncert Josepha Calleji

Čvc 22, 2014
794 přečtení

V neděli 10. srpna se k perštýnskému zámku potáhne dlouhá fronta na vstupenky. Bude co vydávat i příští den?

David Sekanina

joseph-calleja

Repro: archiv TK Plus

Prostějov – Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Koncert tenoristy Josepha Calleji v Prostějově bude sice zadarmo, ale vstupenky zmizí nejspíš během několika hodin.

Pořadatelé jich mají k dispozici kolem dvou tisíc, ale jeden zájemce jich může dostat až čtyři a lístky se navíc budou rozdávat nejen v Prostějově, ale také v Olomouci.

Z pódia před prostějovskou radnicí zazní árie v podání operního pěvce Josepha Calleji v neděli 31. srpna v šest hodin večer. Vystoupí v rámci takzvaného Hanáckého operního festivalu, který se koná letos poprvé a to jako součást oslav stého výročí otevření nové prostějovské radnice.

Fronty od neděle 10. srpna

„Hlediště pro sedící diváky pojme více než dva tisíce osob. Vstupenky budou vydávány počínaje nedělí 10. srpna v informačním centru v zámku na Perštýnském náměstí,“ informoval dnes Tomáš Cibulec z pořádající agentury TK Plus.

Lísky budou už sice dávno pryč, ale posledním dnem, kdy se budou teoreticky vydávat, je pátek 29. srpna.

Tisíc lístků pro Prostějov

Stejně jako v Prostějově se budou rozdávat lístky i v Olomouci. „A to v informačním centru olomouckého magistrátu za stejných podmínek a ve stejném rozsahu jako v Prostějově,“ upozornil Cibulec.

Lze z toho vyvodit, že pro obyvatele Prostějova a okolí bude k dispozici tisícovka vstupenek. Dá se při tom také očekávat, že většina z těch, kdo se v neděli a pak také v pondělí (pokud nějaké tikety ještě zbudou) postaví do fronty, bude mít zájem hned o čtyři lístky.

Rezervace pro zájezdy

Ke všemu větší skupiny, například přespolní zájezdy, si mohou lístky na koncert Josepha Calleji rezervovat už řadu dní před tím, než je bude vydávat informační centrum na zámku.

Produkce maltského rodáka, který bývá přirovnáván k legendám, jako byl třeba Enrico Caruso, původně zadarmo být neměla. Majitelům asi osmdesáti dosud prodaných vstupenek (za 400 až 1000 korun) vrátí organizátoři peníze. Vyzvednout si je mohou opět na prostějovském zámku do konce prázdnin.

V rámci Hanáckého operního festivalu měla už koncem června v Olomouci „open air show“ známá mezzosopranistka původem z Lotyšska Elina Garanča.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář