Letňák promítá na Silvestra Ledové království

Pro 9, 2014
994 přečtení

Štědrý den zpestří mnoha lidem koupel otužilců v plumlovské přehradě, Silvestr promítání pod širým nebem

David Sekanina

letni kino

Foto: D. Sekanina

Prostějovsko – Přemýšlíte, jak si zpestřit vánoční svátky? Pokud nemáte velké nároky, udělají vám radost tradiční akce.

Skutečně tradiční je Vánoční koupel v plumlovské přehradě. Konat se bude už po jednatřicáté.

„Zveme všechny občasné i aktivní zimní plavce, otužilce a jejich příznivce,“ vzkazuje Michal Mucha z pořádající tělovýchovné jednoty zimního plavání v Prostějově.

Hrozny diváků budou s obdivem sledovat otužilce u výpusti přehrady přímo na Štědrý den, ve středu 24. prosince. Do ledové vody se začnou nořit čtvrt hodiny před polednem.

Mezi svátky, konkrétně v sobotu 27. prosince, je v kostele svatého Jana Nepomuckého u Milosrdných bratří na programu varhanní vánoční koncert. Od šesti hodin večer tu na královský nástroj zahraje známý prostějovský varhaník Ondřej Mucha. Vstupné na jeho vystoupení je dobrovolné.

Pětadvacáté promítání v letním kině

A co se letos hraje na Silvestra v letním kině?

„Ti, kdo si zajdou do Mostkovic na jubilejní pětadvacátý ročník silvestrovského promítání, uvidí animovanou disneyovku Ledové království. Začínáme v šestnáct třicet,“ láká provozovatel kina Pavel Ošlejšek.

Za vstup do kina, kde vám uvaří čaj i svařák, se neplatí.

Pokud nebudete příliš vymrzlí, stihnete po představení ještě silvestrovský ohňostroj před prostějovskou radnicí. Začíná v osm hodin večer a potrvá patnáct minut. Měl by stát za to, protože olomoucká firma, která ho připraví, si za něj od města vezme sto šedesát tisíc. Počítejte s tím, že kvůli pokračujícím opravám radnice se letos na náměstí vejde méně lidí než v předchozích letech. Bezpečnostní zóna bud větší.

„Hospodský“ betlém

Speciální adventní zážitek nabízí už od 1. prosince Galerie N7 na náměstí Svatopluka Čecha, kde je k vidění originální betlém Josef Dostála. Řezbář z lipového dřeva vyrobil celé město, v němž žijí biblické postavy bok po boku s pytlákem, vodníkem, ale i figurkami štamgastů či fotbalistů z Vrahovic, odkud autor pochází. Dosud býval betlém k vidění jen ve vrahovickém hostinci Pod lípou.

 

Vložit komentář