Láká vás bleší trh? Přivstaňte si v neděli

Dub 23, 2015
2302 přečtení

Setkání sběratelů všeho možného můžete být svědky i účastníky v Národním domě

David Sekanina

burza

Ilustrační foto: D. Sekanina

Prostějov – Vyznamenání, odznaky, známky, mince, pohledy, staré zbraně, starožitné drobnosti. Všem oborům sběratelství otevřené setkání pořádají o víkendu členové občanského sdružení Červené barety v Národním domě.

„Koná se tentokrát v neděli. Změnili jsme termín, protože v sobotu bývají burzy v jiných místech republiky a kryjí se. Navíc o sobotách mají rodiny s dětmi spoustu svých aktivit a my chceme, aby přišlo co nejvíc lidí,“ říká zakladatel military sdružení Červené barety Michal Mucha.

„Ačkoli jsme bývalí vojáci, naše burzy nejsou zaměřené zdaleka jen vojensky. Prostor dáváme všem oblastem sběratelské činnosti. Filatelii, numismatice, pohlednicím, faleristice, to znamená řádům a vyznamenáním a antikvárním věcem všeho druhu včetně knih nebo porcelánu,“ vypočítal Mucha.

O to, aby se bleší trhy v Prostějově staly oblíbenou záležitostí, na kterou jezdí sběratelé ze všech koutů republiky, se snaží organizátoři už rok. První burzu pořádali loni v květnu a druhou v říjnu.

„Počet vystavovatelů i návštěvníků postupně roste. Navazujeme na tradici, protože prostějovské burzy, než skončily, měly kdysi dobrý zvuk. Jezdili na ně sběratelé z Prahy nebo ze Slovenska,“ připomněl Michal Mucha.

Své poklady začnou vystavovatelé rovnat na stolech v přednáškovém sále Národního domu už v šest třicet ráno. První zájemci si je budou moci prohlédnout, vyměnit nebo koupit už sedm hodin.

sberatele

 

Vložit komentář