Kšeft s plakáty, psí hovna a oživlé mrtvoly…

Říj 16, 2014
1452 přečtení

Co napsaly prostějovské noviny?

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Radní Prostějova těsně před volbami „vyhlásili záměr“ pronajmout dvě plakátovací plochy na autobusové zastávce v Plumlovské ulici firmě Redring.

Už v úterý na to upozornila facebooková komunita Prostějov Times a dnes téma trochu více rozebral iprostejov.cz.

Za plakáty na zastávce má inkasovat politik

Pak už jen stačilo nahlédnout do obchodního rejstříku a ukázalo se, že spolumajitelem firmy, která má výlepové plochy získat za 2 771 korun ročně, je někdejší i budoucí zastupitel, volební kandidát za hnutí Pévéčko Lukáš Andrýsek.

„Pronájem ploch městu původně nabídl jiný zájemce, jehož nabídka ale nebyla přijata. Rada se rozhodla svěřit obě plochy prostějovské firmě Redring, která má s městem uzavřenu smlouvu o pronájmu všech plakátovacích ploch,“ píše dnešní iprostejov.cz, za nímž stojí vlivní představitelé prostějovské ODS. Pévéčko přitom jako politický subjekt založili lidé, kteří z ODS minulý rok odešli. Přidal se k nim i Lukáš Andrýsek, rovněž ex-člen občanských demokratů.

Server iprostejov.cz dále uvádí, že za čtyřicet tři výlepových ploch na území Prostějova odvede firma Redring do městské pokladny 72 082 korun za rok. Cituje pak nejmenovaného zákazníka, který za dva plakáty vylepené po dobu dvou týdnů zaplatil tři tisíce korun. Čí ústa anonymní výrok: „Když si spočítám plakáty na jediné ploše za jediný měsíc, dostanu se na víc než zajímavé číslo“ serveru iprostejov.cz poskytla? To se můžeme jen domýšlet.

Psí hovínka mohou i do obyčejných košů

Zajímavý článek napsali v redakci Prostějovského deníku. Pejskaře, kteří se pozastavují nad nedostatkem speciálních košů na hovínka svých venčených miláčku, upozorňuje na to, že psí exkrementy už podle zákona nejsou nebezpečný odpad a proto lze sáčky s tímto obsahem házet i do normálních odpadkových košů.

Žádnou kampaň jsem nezaznamenal, takže se nedivím, že jsou lidé naštvaní, když musí teplý a zavánějící pytlík nosit přes půl města. V Prostějově je podle šéfa technických služeb devadesát pět košů na psí exkrementy. Stížnosti na jejich nedostatek jsou údajně ojedinělé.

Pochod oživlých mrtvol

Těsně před dušičkovým víkendem, v pátek 31. října – na Halloween, má projít Prostějovem Zombie pochod, na jehož propagaci překvapivě deklarovaly spolupráci (na sociální síti) osoby z prostějovské ODS a ČSSD: Milada Sokolová a Pavel Smetana.

Stalo se tak pravděpodobně na základě facebookové diskuse, v níž šlo mimo jiné o vysokou cenu výlepu plakátů na plochách kontrolovaných firmou Lukáše Andrýska z Pévéčka.

Že se budou prostějovští politici tolik zajímat o „pochod oživlých mrtvol“, jeho organizátoři nejspíš nečekali.

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

2 komentářů

Vložit komentář