Koupaliště v Kostelecké? Zapomeňte!

Srp 11, 2014
1963 přečtení

Přesto, že na odboru rozvoje a investic leží studie šestidráhového bazénu, koupaliště za zimním stadionem nejspíš nebude (foto)

Petr Ošťádal

telocvicna vchody

Zadní východy. Foto: P. Ošťádal

ProstějovŠuškandou se šíří Prostějovem informace, že v prostoru bývalého koupaliště v Kostelecké ulici vyroste úžasná multifunkční hala. Stavbu haly prosazuje (opět údajně) jedna „tenisová“ společnost.

Není to tak dávno, kdy zastupitelstvo schválilo významný finanční příspěvek na „letní tělocvičnu“ oné tenisové společnosti. Ze zvědavosti jsem si byl objekt prohlédnout zvenčí. Nachází se na křižovatce ulic Kostelecké a Za Velodromem.

Na budově tělocvičny mne zaujala jedna věc. Totiž to, že její dva zadní vchody vedou přímo na pozemek města. Jak je vidět na přiloženém snímku, nejde o žádná malá dvířka, ale regulérní vchody (východy), dokonce s vydlážděným chodníkem. Do případné multifunkční haly by to odtud bylo jen pár kroků.

Zaráží mě, že něco takového prošlo při kolaudaci objektu. Zvláště tehdy, když magistrát je současně v pozici dozorujícího orgánu i souseda. Možná, že symbióza dvou zmíněných subjektů již dosáhla takové úrovně, že nemá cenu to řešit.

Možná se ale pletu a žádná hala poblíž bývalého koupaliště nebude. Možná, že bude stačit najít na stavebním úřadě nějakého obětního beránka. Možná, že město pozemek tenisové společnosti prodá. Možné je všechno.

Související články:

Bagry uzavírají éru koupaliště v Kostelecké ulici

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář