Koupaliště: Pravda a některé její překážky I.

Zář 29, 2014
1983 přečtení

Na vizualizacích zimního stadionu v Prostějově někdo zapomněl na nové koupaliště 

David Sekanina

vizualizace stadion (2)

Zdroj: http://www.lhkjestrabi.cz/

Prostějov – „Věříme, že i vám se nové návrhy líbí, že svými hlasy podpoříte strany, které mají tuto výstavbu ve svém volebním programu a že se v budoucnu budeme scházet v novém jestřábím hnízdě!“

To je text, jímž na webových stránkách prostějovského hokejového klubu LHK Jestřábi končí obrazová prezentace projektu přestavby stávajícího, respektive výstavby nového (ještě jednoho) zimního stadionu v Prostějově.

Propagace

Web s několikatisícovou návštěvností denně tak dává prostor předvolebnímu programu jednoho z politických hnutí kandidujících do zastupitelstva.

„Pro potřeby a komfort fanoušků ledního hokeje, příznivců krasobruslení, ale i pro pohodlí návštěvníků koncertů a dalších kulturních akcí, provedeme modernizaci celého zimního stadionu,“ slibovalo minulý týden na svých internetových stránkách hnutí PéVéčko s tím, že: „Rekonstrukce naší sportovní haly – zimního stadionu, je pro nás všechny další prioritou, nezbytností. Hala musí odpovídat požadavkům dnešní doby.“

Zkrácený text

(Dnes už jsem na stejném místě webu našel jen tuto větu: „Pro větší komfort návštěvníků sportovních a kulturních akcí zmodernizujeme zimní stadion (víceúčelovou halu), musí odpovídat požadavkům dnešní doby.“)

Co si o tom myslet?

Zakládající členové nového politického hnutí v Prostějově byli zvoleni do současného zastupitelstva za Občanskou demokratickou stranu. Zastávají významná místa v městské radě, jejíž nejdůležitější člen, primátor Prostějova, dal před pár dny jasně najevo, že za Kosteleckou ulicí stávající vedení města počítá nadále s výstavbou koupaliště.

Zajímavý je v této souvislosti pohled na vizualizace projektu nového (ještě jednoho), respektive přestavěného zimního stadionu. V nákresech je plocha určená v budoucnu ke stavbě plovárny zastavěna parkovacími místy. A není na nich ani památky po současné lukostřelnici u hlavní silnice.

Hokejoví Jestřábi, které město podporuje z veřejných peněz, pověsili obrazovou prezentaci na web, podle svého vyjádření, „vzhledem k četným dotazům“.

Související články:

Koupaliště: Pravda a některé její překážky

Škatule po Prostějovsku

Volič nevychází z úžasu

Kauza koupaliště, aneb…

Vložit komentář