Kluci, holky a tátové vytáhli z Čerťáku čtyřicet metrů ryb

Čvn 1, 2015
1202 přečtení

Na čtyřiadvacetihodinový závod přijelo do Čunína třináct rodinných týmů

David Sekanina

Lucie Sluková. Foto: D. Sekanina

Čunín – „Tu jsem taky ulovila já!“ nenechávala obdivné pohledy pochybovat sedmiletá Lucka, kterou její táta zapsal do startovní listiny čtyřiadvacetihodinového kaprařského závodu v Čuníně. Na R-spekt Junior Cup na Čertových rybnících přijeli i s mamkou. Rodiče spali ve stanu, jejich malá dcerka odvážně pod širákem.

Když se v neděli před polednem na břehu rybníka pomalu balila, měla rodina Slukových ze Suché Lozi na kontě dvanáct ryb. Z toho pět kaprů chytila malá Lucie. Ten poslední, kterého jí pořadatel přeměřoval dřevěným metrem, měl dvaapadesát centimetrů.

Víc ryb ulovil už jen tým Raků z Rakova, Tomáš a Jiří Řehákovi, takže čerstvá školačka ze Slovácka mohla mít radost z celkového druhého místa. Pod taktovkou táty, který, jak podotkla maminka, nemá kluka a tak do rybářského umění zasvěcuje dcerku, dokázala uspět v konkurenci dalších dvanácti účastníků. Oficiálně jimi byli kombinované dvoučlenné týmy, konkrétně jedno dítě od osmi do třinácti let a jedna dospělá osoba.

„Bodovanou rybu zdolalo dvanáct týmů ze třinácti, celkem chytili padesát osm kaprů a nejdelší měřil osmdesát dva centimetrů,“ shrnul hlavní pořadatel Zdeněk Maťa a přidal ještě pár dalších údajů.

Prvního kapra, který měl míru úctyhodných dvaasedmdesát, ulovili závodníci po čtyřiceti minutách od „startu“ závodu. Celková délka všech úlovků byla téměř čtyřicet metrů a průměrná délka kapra 68,62 centimetru.

„Chlapi, všem díky za super závody. Děckám se to moc líbilo. Honzík říkal, že nebude moct ani usnout, jak je štastnej,“ chválil organizátory například Josef Smítal. Jeho rodinný tým pouštěl za dva víkendové dny zpátky do vody deset ryb a skončil třetí.

Na konci září pořádají na Čertových rybnících, v soukromém revíru s celoročním provozem, závody pro dospělé nadšence do rybaření.

 

Foto: D. Sekanina

Konečné výsledky

Vložit komentář