Kdo spadl z kola v Mostkovicích? Policie už deset dní tápe

Srp 15, 2014
1535 přečtení

Vyšetřovatelé doufají, že s odhalením totožnosti muže, který si vážně poranil hlavu při sjíždění kopce od přehrady, pomohou zveřejněné fotky osobních věcí

David Sekanina

zraneny cyklista (3)

Foto: archiv PČR

Mostkovice – Při sjíždění kopce v Mostkovicích se škaredě vyboural cyklista. Velmi vážně si zranil hlavu a pravděpodobně je stále v bezvědomí. Policie už déle než týden nemůže přijít na to, o koho jde.

„Vyzýváme veřejnost, aby nám pomohla zjistit totožnost neznámého muže, který havaroval 5. srpna v Mostkovicích. Kvůli zdravotnímu stavu neznámého není zatím možné zveřejnit jeho fotografii,“ konstatovala Irena Urbánková, mluvčí policie, která poskytla jen snímky zakrvaveného batohu, trička a dvou kol. Na jednom z nich cyklista jel a druhé při jízdě držel za řídítka a „vedl“ vedle sebe.

Nejdřív náraz do zábradlí a pak do obrubníku

Při sjíždění kopce od přehrady nejdříve vrazil vedeným kolem do sloupku kovového zábradlí a poté s bicyklem, na němž seděl, narazil do betonového obrubníku u silnice.

„Po pádu na zem utrpěl těžké zranění,“ potvrdila policejní mluvčí. O tom, že se jednalo o opravdu vážný úraz, svědčí to, že sanitka nejela do blízké prostějovské nemocnice, ale zamířila rovnou do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Muž, kterému je mezi třiceti až čtyřiceti lety, havaroval v úterý 5. srpna okolo tři čtvrtě na šet odpoledne ve Stichovské ulici v Mostkovicích. Deset dní se po něm nikdo neshání, nebo o tom vyšetřovatelé nehody alespoň neví.

Třicátník s prošedivělými vousy

„Neznámý je vysoký asi sto osmdesát centimetrů. Má nakrátko ostříhané tmavé vlasy a prošedivělé vousy. Na sobě měl černé triko se znakem kříže a stylizovaných blesků, černé kalhoty vykasané pod kolena a na zádech černý batoh s nápisem Nike,“ shrnula Irena Urbánková.

Muž jel na červeném horském kole Olpran Patriot a vedl dámské fialové kolo Olpran.

„Jakékoli informace, které by mohly vést ke zjištění totožnosti neznámého cyklisty, mohou občané sdělit přímo nebo telefonicky na Dopravním inspektorátu v Havlíčkově ulici v Prostějově. Nebo také na bezplatné telefonní lince 158,“ uvedla Urbánková.

Vložit komentář