Kdo kde spí?

Úno 16, 2015
1326 přečtení

Skalka, Olomouc, Monako. Prostřední volič a trvalé bydliště

David Sekanina

portretDoufal jsem, že nebudeme mluvit o tom, kdo kde spí, posteskl si primátor Miroslav Pišťák, když na začátku dnešní schůze oznámil opoziční zastupitel Petr Kapounek, že se hodlá ohradit proti, jak řekl, pomluvám v záležitosti jeho údajného bydlení v Olomouci a ne v Prostějově.

Takové malé „mediální“ rozvedení kauzy kolem zastupitele a novopečeného radního Jaroslava Šlambora, jehož opozice chtěla odvolat, protože byl v říjnu zvolen s nahlášeným trvalým bydlištěm v Prostějově, avšak s faktickým bydlištěm ve Skalce.

Obchází tím zákon, tvrdí už nějakou dobu opozice, ovšem marně.

Myslím, že tato politická stage zůstane nadále bez většího publika. Nezajímá prostředního Prostějovana, kterého vlastně nezajímají ani volby, jak ukázal, a moc pozornosti jí nejspíš nevěnuje ani prostřední volič.

Kdo je to prostřední volič? Je to například takový volič, který v říjnu 2014 poslal bez problémů do Senátu České republiky miliardáře Ivo Valentu. Muže, o němž ví, že má už patnáct let trvalé bydliště v Monaku. Tedy ne pár kilometrů od města, kde byl zvolen, ale v naprosto cizí zemi, kde také samozřejmě (tedy podle všeho) odvádí daně.

Vložit komentář