Každou vteřinu dva lidé zemřou a čtyři další se narodí

Led 27, 2015
1522 přečtení

Kolik lidí žije na planetě Zemi? Už sedm a čtvrt miliardy

David Sekanina

krivka

Repro: net

Před tisíci lety obývalo planetu tolik lidí, jako dnes žije jen v Brazílii a Pákistánu. Ze čtyř set milionů obyvatel jsme se dostali na víc než sem miliard. Podle oficiálních údajů OSN padla tato hranice na podzim roku 2011.

Kolik lidí žije na světě dnes? Na internetu narazíte hned na několik „počítatel“ aktuálního stavu, ale ta se od sebe liší až několika sty miliony lidí. Zdá se, že nejpravděpodobnějším údajem vycházejícím z věrohodných zdrojů je číslo kolem 7 miliard a 220 milionů.

Říkáte si, kam až to půjde? Odhady se různí. Do konce století by nás na světě mohlo být až 12 a půl miliardy. Někteří experti ovšem říkají, že se strmě rostoucí křivka  snad zastaví kolem roku 2050 a začne klesat. Zatím se tomu ale nechce téměř věřit. Při pohledu na sugestivně rostoucí hausnumero, například na webových stránkách Amerického úřadu pro sčítání lidu, je vidět, jak každou vteřinu přibudou na světě zhruba dva lidé. Podle Wikipedie připadají na čtyři nově narozené dva zemřelí. Každou sekundu…

spokojenost

Repro: ČSÚ

Jak jsme na tom u nás, na našem malém dvorečku, to se aktuálně na internetu dozvědět nemůžeme, statistický úřad přijde s novými čísly až někdy na jaře.

Poslední data z konce loňského září říkají, že v Olomouckém kraji žilo 636 015 obyvatel.

Jeden z nejchudších krajů v republice ovšem co počtu obyvatel nebytní, napak z něj lidé odcházejí. Vystěhovalých bylo do září 2014 o 192 víc než těch, co se přistěhovali.

Nejčerstvější veřejně dostupná čísla pro Prostějov jsou rok stará. Uvádějí 44 234 obyvatel našeho statutárního města. Zhruba tolik bylo v říjnu 2013 nezaměstnaných v Praze.

 

Kde všude najdete počítadla obyvatel planety?

www.census.gov

www.euroekonom.cz

www.syngenta.com

matematika.okhelp.cz

www.worldometers.info/cz

 

 

Vložit komentář