Kauza koupaliště, aneb…

Zář 25, 2014
2019 přečtení

Na co hokej, vždyť máme přece tenis! 

froml

František Fröml

Dnešní koalice na prostějovské radnici trpí nemocí z vládnutí. Za těch šestnáct let, co má v zastupitelstvu pohodlnou pravolevou většinu, si zvykla, že si odhlasuje cokoliv.

Vytvoří si vlastní pravdu a na fabulaci staví další postup. Vyrábí kauzy jako Manthellan, Jezdecká kasárna (…), kde staví zastupitelstvo před hotovou věc.

Nyní vzniká nová, další kauza. Jedná se o pozemek koupaliště za Kosteleckou ulicí. Rada si nechala vypracovat projekt na nové koupaliště, které posouvá částečně i do dlouhodobě držené rezervy pro druhou ledovou plochu a rozvoj zimního stadionu.

Jedná se o pozemek vedle strojovny zimního stadionu na místě, kde je dnes minigolf a tenisové kurty. Předpokládané náklady nového koupaliště budou minimálně 50 milionů. Minulý měsíc nechala rada za 5 milionů zasanovat staré koupaliště. Nedávno pan primátor, bez projednání v zastupitelstvu, slíbil bezplatný vklad tohoto pozemku společnosti, která zde postaví „multifunkční halu národního olympijského centra“.

Na jednání městského zastupitelstva odmítl přijmout přihlášku do diskuse na toto téma. K problému se na městském zastupitelstvu vyjádřil pouze sám a informace o poskytnutí pozemku koupaliště agentuře TK Plus označil za nepravdivé, protože koupaliště má být jinde.

Nevadí, že městské zastupitelstvo o tom vůbec nejednalo. Tentokrát koalice ani nepoužívá „hlasovací“ většinu, protože nestihne proceduru schvalování do voleb. Jakou další závaznou smlouvu novému zastupitelstvu asi chystá?

Proč vlastně zpochybňovat rozhodnutí a dohodu vyvolených? V čem je problém?

Prostějov má konstrukčně unikátní halu zimního stadionu. I když je hala už čtyřicet roků stará, jistě bude ještě dlouho sloužit. Morálně je ale zastaralá a do budoucna se musí počítat s výstavbou moderní arény, tak jak se to děje v jiných městech. Možná to bude za víc než deset let, ale bude potom kde?

Dlouhodobou rezervu vedle společné strojovny obsadí koupaliště. Možnost výhodného provozního propojení s druhou ledovou plochou ve staré hale a využití společného zázemí, parkoviště… zkrátka nebude.

No a co! Zlikvidovali jsme atletiku, zlikvidovali jsme fotbal, zlikvidujeme hokej. Proč ne, máme přece tenis!

 

Související články:

Koupaliště: Pravda a některé její překážky

Škatule po Prostějovsku

Volič nevychází z úžasu

Vložit komentář