Kámen, který prosvištěl kolem hlav, řeší bánský úřad

Čvc 9, 2014
548 přečtení

Odstřel OP Prostějov by mohl mít dohru v podobě správního řízení se střelmistrem, upozorňuje Deník

David Sekanina

Prostějov – V tištěném vydání s týdeníkovou přílohou se sice na titulní straně nezabývá ničím aktuálním (základní polemika kolem kavárny v Kolářových sadech byla otevřena už dávno), zato internetová verze dnešního Prostějovského deníku přináší zajímavou a čerstvou zprávu.

Jako první z regionálních médií informuje o tom, že „zraněním, které po zásahu kamenem utrpěl muž stojící v bezpečné zóně, se už zabývá báňský úřad.“ Myšlena je samozřejmě bezpečnostní zóna vyhrazená při nedávném odstřelu OP Prostějov.

Deník cituje mluvčího Státní báňské správy České republiky Bohuslava Machka: „Střelmistra jsme vyzvali k tomu, aby nám informace a videa zveřejněná v médiích doložil a vyjádřil se k nim. Vše posoudíme a zvážíme, zda s ním případně zahájíme správní řízení.“

Statisíce diváků

Mimochodem video, na němž je vidět, jak úlomek betonu letí velkou rychlostí kolem hlav přihlížejících za červenobílou páskou, viděly na internetu statisíce lidí. (Odstřel OP málem skončil tragédií)

Střelmistr Zdeněk Šobíšek uvádí, že letící kámen zasáhl dva diváky, přičemž jednoho nezranil, ale druhý se nechal ošetřit v nemocnici. Prý se mi za jeho více než třicetiletou kariéru nestalo, aby s ním bylo zahájeno správní řízení. Podle Machka z báňské správy lze vedoucímu odstřelu v závažných případech zadržet průkaz odborné způsobilosti nebo uložit pokutu až padesát tisíc korun.

Související články: 

Odstřel OP málem skončil tragédií

OP Prostějov už není. Ostatky šly v 7.00 k zemi

OP Prostějov: začalo trestní stíhání pěti velkých šéfů

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář