Kam vyrazit o víkendu?

Čvc 25, 2014
1457 přečtení

Na Keltskou noc, Střelecký den, Traktorpárty, Gulášfest nebo Po stopách draků

sermiri plumlov1

Ilustrační foto: D. Sekanina

David Sekanina

Prostějovsko – Léto je v nejlepším a je to znát i na spoustě akcí, které prázdniny v tomto období nabízejí. Je jich tolik, že se všechny stihnout ani nedají.

Jestli zrovna o víkendu nevyrážíte na dovolenou, můžete ho naplnit zážitky z Plumlova, Drahan, Mořic nebo Suchdola.

Událostí, na níž někteří čekali celý rok, je bezesporu Keltská noc v kempu Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově.

Keltská noc

Dvoudenní akce začíná už dnes a láká opět na muziku vycházející z keltských tradic, irský tanec, keltská řemesla a tradice.

Pořadatelé slibují nové, ještě neokoukané skupiny. „Vystoupí například Matching Ties, Percival z Polska, Selfish Murphy z Transylvánie, Shannon z Prahy a Quanti Minoris z Brna. Chybět nebude hvězdná stálice na nebi Keltské noci, Sliotar z irského Dublinu a další kapely a umělci, kteří jsou s festivalem spjatí,“ říká jeho duchovní otec Tomáš Somr.

Střelecký den

V sobotu se lidé vypraví například do Muzea Drahanské vrchoviny na Střelecký den. V areálu drahanské střelnice je od půl desáté ráno do šesti večer budou čekat ukázky bojů z třicetileté války a bojových akcí z druhé světové války.

„Předvedou je kluby vojenské historie Buttlers Dragonerregiment, Olomoucký regiment a Dukla. Diváci si navíc budou moci vystřelit z historických zbraní a jejich replik,“ slibuje Pavel Moš z nedávno založeného muzea v Drahanech.

Po stopách draků

Na šermíře narazí také návštěvníci zámku v Plumlově. Nádvoří se promění ve středověký tábor s lukostřelnicí v sobotu odpoledne. „Kromě šermířských vystoupení je na programu také rytířský turnaj pro děti, dračí deskové hry a přehlídka terarijních zvířat,“ přiblížil akci s názvem Po stopách draků kastelán zámku Plumlov Pavel Zástěra.

Traktorpárty

Drsná zábava ovládne sobotní odpoledne v Suchdole. Traktorpárty ohlásí o půl druhé odpoledne spanilá jízda vesnicí a po třiceti minutách se už první jezdci na strojích vydají na trať závodu.

Gulášfest

Kdo se v sobotu vypraví do Mořic, ochutná guláš. Gulášfest bude příležitostí pro amatérské kuchaře, aby ukázali, co umí. V obci bude navíc sraz motorkářů a vystoupí tu šermíři, Hanáci v krojích i rockeři.

Pod lipami

Příští víkend nemusíte jezdit nikam. Vějíř kulturních zážitků nabídne přímo v Prostějově multižánrový festival Pod lipami. Ve farní zahradě a modlitebně U Kalicha, na hlavním náměstí, ale i v klubu Apollo 13. Na programu má dvě výstavy, několik koncertů a divadlo.

Divadla na zámku

O den později, 3. srpna, se sejdou Divadla na zámku. Festival tohoto jména zve na čtyři představení během jediného odpoledne v Konici.

Divadlo plyšového medvídka ohromí dvěma světovými kouzelnickými loutkovými čísly, Klaun Hubert předvede, jak se dělá Konkurz do cirkusu Pižďuch, klasiku ze svého repertoáru o rytíři Šnofóniovi a princezně Mordulíně uvede Divadlo Starost a němčický Divadelní spolek zahraje své nastudování Charleovy tety.

„V mezičasech šestého ročníku přehlídky vystoupí také skupina Country kamarádi,“ doplnila Milena Navrátilová z pořádajícího Městského kulturního střediska v Konici.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

 

Vložit komentář