Jsem humanista, odmítá sebekritiku komunistický radní

Úno 19, 2015
991 přečtení

Minulost Jaroslava Šlambora, budoucnost Husovy školy a miliony pro Jestřáby

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Zda jsem ochoten si posypat hlavu popelem? „S ohledem na můj věk a celoživotní přesvědčení humanisty, že středem vesmíru nejsou peníze, ale člověk, říkám, že nejsem,“ říká v dnešním rozhovoru pro MF Dnes Jaroslav Šlambor.

Prostějovský radní za KSČM dostal na idnes.cz prostor v souvislosti s obsáhlou připomínkou jeho předlistopadové minulosti, kterou list přinesl den před tím, ve středu.

„Ze svazků uložených v Archivu bezpečnostních složek vyplývá, že donášel na kolegy nebo se zúčastnil špionážní operace,“ píše Michal Šverdík z MF Dnes.

Z odpovědí, které Jaroslav Šlambor dodal redakci písemně, je znát, že je nadán nadprůměrnou výmluvností. O tom, že jasně kladeným otázkám dokáže obratně uskakovat a přenášet pozornost na jiné věci a s jemně nadávkovaným patosem budit při tom všem dojem rovného chlapa, jsem se přesvědčil už z vlastní zkušenosti.

Na pondělním zastupitelstvu se ukázalo, že Jaroslav Šlambor dokáže své rétorické schopnosti podpořit i silným hlasem.

„Nic vám po tom není. Nemám jakýkoli důvod vám to říkat,“ rozčílil se při otázce po jeho opravdovém, „nepapírovém“ bydlišti, jíž ho opozice častuje už od loňského roku. A tentokrát ani nevzbudil naději, že někdy odpoví. S debatou je nejspíš šmytec, žádná další lhůta na písemné vyjádření.

Peníze „velkým“ sportům

O tom, co se dále dělo na pondělním zastupitelstvu, referuje například Prostějovský deník. Píše mimo jiné o tom, kolik peněz díky hlasování v obřadní síni dostanou sportovci. Nejštědřejší bude obecní pokladna k hokejistům, kteří dohromady, mladí i staří, mohou očekávat skoro čtyři a půl z celkového balíku třinácti milionů. Basketbalistům přijde na účet milion dvě stě tisíc, volejbalistkám necelé dva miliony, tenistům milion šest set tisíc. Atleti si musí vystačit se sto dvaceti tisíci. Stejně nemají pořádný stadion, že ano.

Kocourkovští

„Prostějov jako Kocourkov? Díky lživému výroku ředitele Halaše a podpory opozice (především ANO, Změny pro Prostějov a TOP 09) se rozjela kauza, kvůli které Prostějov možná bude muset vrátit dotaci za opravu Husáku – minimálně 15 milionů. Náměstkyně Ivana Hemerková bojuje za to, aby se tak nestalo a je označovaná jako „ta špatná“!! Chápete to???“

Rozhořčené výroky na své facebookové stránky postovalo politické hnutí Pévéčko, současný spoluvládce Prostějova, už ve středu 4. února. Pak se rozhostilo ticho, které by možná trvalo dál, pokud by na vývoj záležitosti kolem dotací na rekonstrukci školní budovy na Husově náměstí nevznesla dotaz opozice.

Bylo to na posledním zastupitelstvu v pondělí 16. února. Ukázalo se, že radnici nejspíš pomohou z bryndy ředitelé školy v Kollárce a městské knihovny. Ve staré, po neslavné epizodě zlínské univerzity poloopuštěné škole zajistí vzdělávací aktivity, aby dotace nechtěli ministerští úředníci zpátky. Když tuto výpomoc před časem odmítl ředitel reálky Rostislav Halaš, otevřelo to diskusi o dotačním podvodu.

 

Vložit komentář