Jezdecká kasárna: protest spojil lídry čtyř stran

Zář 2, 2014
1353 přečtení

„Rozhodnutí stávající rady o zbourání jezdeckých kasáren spojilo síly části opozice a nově kandidujících subjektů,“ píše dnešní Týdeník Prostějovska

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Lídři ANO, Změny pro Prostějov, TOP 09 a KDU-ČSL poslali prostějovským radním výzvu, „aby se v čase zbývajícím do voleb vyvarovali nevratných rozhodnutí“.

Mají tím na mysli zejména zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky demolice bývalých jezdeckých kasáren. Upozorňuje na to dnešní internetové vydání Týdeníku Prostějovska.

„Rozhodnutí stávající rady o zbourání jezdeckých kasáren spojilo síly části opozice a nově kandidujících subjektů,“ píše Týdeník.

„Máme podobné názory na mnoho věcí, a tak nebylo těžké se dát dohromady,“ cituje prostějovské médium Jana Navrátila ze Změny pro Prostějov.

Výzvu a kategorický nesouhlas s rozhodnutím rady podepsali kromě něj Hana Naiclerová z ANO, Aleš Matyášek z TOP 09 a Petr Kousal z KDU-ČSL.

Postup směřující ke zbourání kasáren, kde současná politická reprezentace města naplánovala stavbu multifunkčního centra, vedl už k zaslání otevřeného dopisu. Napsal ho prostějovský architekt František Fröml, kterému se prosazování vůle dosluhujících radních rovněž nelíbí. Navrhuje udělat z kasáren depozitář pro prostějovské muzeum.

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

Vložit komentář