Jak by vypadala hitparáda lehkomyslných řidičů?

Čvn 13, 2014
491 přečtení

Řidiči nabízejí na sedadlech tisíce

David Sekanina

Ilustrační foto: archiv

Prostějov – Dala by se sestavit zajímavá hitparáda řidičů, kteří kvůli své lehkovážnosti nebo zapomnětlivosti přišli o slušný balík peněz.

Zatím posledním přírůstkem by byla čtyřicetiletá žena, která nechala peněženku na sedadle nezamknutého auta ve středu kolem půl deváté večer ve Wolkerově ulici.

Čtyři tisíce

„Uvedla, že se od vozidla vzdálila jen na pár minut. Zloději to ovšem stačilo k tomu, aby peněženku s hotovostí, doklady a třemi platební karty z vozu VW Transporter vzal,“ konstatovala mluvčí policie Irena Urbánková.

Čtyřicátnice by se ovšem se škodou 4 250 korun umístila někde na chvostu zmíněné hitparády. Asi před měsícem přišel o 9 350 korun, ale také mobil a batoh pětapadesátiletý řidič, který zapomněl zamknout auto před domem v ulici Jano Köhlera.

Devadesát tisíc

Na královnu hitparády by pak mohla aspirovat lehkomyslná šoférka, kterou zloděj připravil během chvíle o devadesát tisíc.

„Pachateli stačilo pouhých patnáct minut. Žena odpoledne zaparkovala v Nerudově ulici v Prostějově, aby se na chvíli vzdálila a auto nechala odemčené. Když po čtvrt hodině přišla, zjistila, že ji na zadním sedadle chybí taška s notebookem, mobilním telefonem, peněženkou a dalšími věcmi,“ informovala mluvčí policie Marta Vlachová.

Zloděj dokonce stačil z platební karty, kterou v peněžence našel, vybrat peníze dřív, než ji žena zablokovala.

 

 

 

Vložit komentář