Historický motorák míří na dětský den

Kvě 28, 2014
773 přečtení

Dráhy vypraví do Tovačova starý Orchestrion

vlak lokalka

Ilustrační foto: D. Sekanina

David Sekanina

Kojetín, Tovačov – Čtyřicet let starým vláčkem můžete o víkendu svést své potomky.

České dráhy vypraví z Kojetína na dětský den v Tovačově lokálku Orchestrion, zvanou též šukafon, splašený kamna, zpocený plech nebo český šinkansen či fofrcuk.

Obnovená premiéra na kolejích

„Poslední květnovou sobotu a v neděli vypravíme zvláštní motorový vůz M152.0002 z roku 1973, který má po renovaci a cestující v něm po opravě ještě nejeli. Je to provozní muzeální exponát.

Plastic People of Tovačov a dětský den

Speciální vláček pojede z Kojetína do Tovačova a zpět celkem devětkrát po oba volné dny. V sobotu se blízko tovačovského nádraží koná modelářská výstava Plastic People of Tovačov a v neděli je v areálu zámku v Tovačově dětský den.

Jízdenka do třiceti korun

„Za jednosměrné jízdné zaplatí cestující třicet korun, zpáteční stojí padesát,“ říká mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Děti od šesti do patnácti let mají zvýhodněné jízdenky. Za dvacku jednosměrné, za třicet zpáteční. Nejmenší děti do šesti let sveze Orchestrion zdarma.

Pokud se s ním rozhodnete jet, musíte nastoupit buď v Kojetíně, Uhřičicích nebo Lobodicích. Tam si ovšem z Prostějova musíte zajet autem nebo autobusem. Za zážitek to ale stojí, je to jen dvacet kilometrů.

Výstřižek

(Zdroj: České dráhy)

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář