Hezký večer stvořily čtyři klarinety

Kvě 6, 2015
1206 přečtení

Na festivalu Prostějovské dny hudby vystoupil mladý moravský Clarus kvartet

David Sekanina

Prostějov – Čtyři mladí hráči na klarinet udělali včera hezký večer skromnému obecenstvu v Národním domě. Na komorní hudbu se moc nechodí, takže snad ani víc posluchačů nečekali, přesto hráli s nasazením jako ve velkém sále.

Na Lukáši Brodovi, Marku Smetkovi, Tomáši Plchovi a Danielu Svobodovi bylo vidět, že je hra na klarinet baví a těší. A také, že hrát umí. Na klasický B klarinet i na piccolo, alt a basklarinet. Přednáškový sál Národního domu se pohupoval u známých melodií, při předehře k Figarově svatbě i při Gershwinově muzikálové Oh, Lady Be Good.

Moravský Clarus kvartet tvoří čtyři mladí mužové, absolventi Ostravské univerzity, kteří dovedou zahrát klasiku, jazz, soudobou tvorbu i latinskoamerické rytmy. Do Prostějova přijel na pozvání zušky. Ve městě totiž, přestože to mnozí místní, podobně jako jindy v případě Wolkrova Prostějova nebo divadelní přehlídky Medart, ani netuší, právě běží měsíční cyklus zajímavých hudebních pořadů. Třiadvacáté Prostějovské dny hudby. Plakát najdete dole…

PDH 2015

Vložit komentář