Filmaři natáčeli chodce pro zdraví ve Skalce

Dub 20, 2015
951 přečtení

Nordicwalkingová sešlost posloužila k instruktážnímu videu pro školy

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Skalka – Záběry k instruktážnímu videu o nordicwalkingu se o víkendu natáčely ve Skalce. Mezi aktéry filmu o zdravém životním stylu by měli být i účastníci nedělní lekce severské chůze v lázeňském městečku kousek od Prostějova.

„Video natáčíme pro školy ve Zlínském kraji. Je součástí projektu Bezpečně a zdravě do života, který zaštiťuje ministerstvo školství a finančně podporuje Evropská unie,“ shrnul Luděk Beneš z platformy pořadatelů s tím, že projekt má svou obdobu také v Olomouckém kraji.

Ať už záběry ze Skalky ve filmu zůstanou, nebo padnou ve střižně, účastníci nedělního nordicwalkingu rozhodně neudělají této sportovní disciplíně ostudu. Chůzi se speciálními holemi pod jarními slunečními paprsky si totiž přišel vyzkoušet rekordní počet lidí.

45 lidí

„Za tři roky, co kurzy ve Skalce dělám, jsem tu neměla tolik lidí. Hodně z nich dorazilo poprvé. Bylo nás dohromady asi pětačtyřicet,“ tvářila se spokojeně lektorka Lenka Sehnalová, která správný nordicwalkingový krok učí na nenáročném tříkilometrovém okruhu nad obcí. Zdravotní trasa vede pěšinou kolem smíšeného lesíka s malebnými jezírky a pak zpátky k lázeňskému areálu. Klub turistů ji označil teprve nedávno. Červenou barvou.

Popularita nordicwalkingu roste na Prostějovsku právě především díky Lence Sehnalové.

483 lidí

„Je to naprosto dostupná pohybová aktivita, k níž člověk potřebuje jen hole a dobré boty. Zapojuje až devadesát procent svalů v těle a má samé zdravotní přednosti,“ zdůrazňuje žena, která v roce 2012 zařídila městu Prostějov účast na celostátní akci Tour Nordic Walking. V jeden den pak dokázala dostat do Kolářových sadů 483 chodců s hůlkami.

„Věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem byl devadesát let. Severská chůze je opravdu pro každého. Pomáhá při potížích se srdcem, zády, klouby, působí jako prevence proti civilizačním chorobám,“ říká lektorka Lenka Sehnalová.

Sraz u hvězdárny a na Žraloku

V červnu obnoví kurzy na okruhu kolem prostějovské hvězdárny a zvažuje také instruktážní vycházky se startem v autokempu Žralok. „Ty, kdo se o nordicwalkingu chtějí dozvědět víc, zvu na pobytový víkend v Ostružné, který pořádáme s kolegou Alešem Vosáhlem od 22. do 24. května,“ vzkazuje.

Jednorázové odpolední lekce budou pokračovat i ve Skalce. Nejbližší termíny jsou 3. a 15. května. Kdo si ještě nepořídil hole, může si je půjčit na místě.

Foto: D. Sekanina

1 komentář

Vložit komentář