Festival Pod lipami naservíruje trojnásobnou porci

Čvc 16, 2015
2098 přečtení

Klasika, jazz, folk, blues, divadlo, výstavy. Tři dny na farní zahradě U Kalicha

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Daniel Jun. Foto: D. Sekanina

Prostějov – O dva dny delší bude letos multižánrový festival Pod lipami. Ojedinělé setkání různých ranků muziky podbarvené výtvarným kumštem a okořeněné divadelní vsuvkou nepotrvá jen jeden, ale celé tři dny. To hlavní se odehraje jako vždy na farní zahradě českobratrské církve v Kollárově ulici. Organizátoři ale zařídili také sobotní afterparty v klubu Apollo 13.

„Začínáme už v pátek 31. července večer recitálem talentovaného kytaristy Igora Klokova, k němuž se připojí nadějný prostějovský kytarista Jaroslav Minář. Posluchači se mohou těšit na zážitek hudebního vyprávění se smyslem pro detail a opravdovou virtuózní hru,“ slibuje za pořadatele a současně za účinkující Daniel Jun.

První večer setrvá v komorní náladě autorským čtením poezie i následující hudební procházkou s klavírem a trombónem od klasiky po jazz. A to ještě nebude vše, co pátek U Kalicha nabídne (viz dole).

Na odpočinek pak bude dost času, protože sobotní program začíná až ve čtyři odpoledne. Nejdříve zazní blues kytaristy Marka Soldána, po něm sehraje divadelní ansámbl Neslyším představení nejenom pro děti Ošklivé kačátko. „Poté vystoupí výborná slovenská jazz-folková kapela Aurelius Q, která slíbila z Trenčína přijet v rozšířené sestavě,“ podotýká mladý prostějovský pianista Daniel Jun. Do žánrového koktejlu přimíchá první víkendový den také soul, hiphop, klezmer-punk či crossover. O hudební tečku se v neděli dopoledne postará písničkář a multiinstrumentalista Tomáš Najbrt.

„Během celého festivalu si hosté budou moci prohlédnout tři výstavy. Prostějovská výtvarnice a scénografka Magdaléna Jansová rozvěsí v našem farním sboru kresby, Tomáš Arnošt ukáže své sochy a Jan Jun fotografie,“ uvádí pořadatelé, kteří tradičně navaří spoustu chilli con carne a přivezou poličské pivo.

11203529_1199696533389850_6089472942621366940_o

 

Vložit komentář