Dvojce z dodávky má na krku pokus o vraždu

Čvc 7, 2014
458 přečtení

Na poli u Nivy volal včera o pomoc těžce zraněný muž, kterého srazila dvojice v dodávce. Aby zahladila stopy, vyvezla ho ze sousedního okresu

David Sekanina

mapa niva

Foto: D. Sekanina

Niva, Dřevohostice – Slovo „vražda“ se v prostějovských médiích neskloňovalo za poslední tři roky tolikrát jako za poslední tři dny.

Mezi Otinovsí a Nivou se plazil včera pro pomoc muž, který se málem stal obětí vražedného útoku o šedesát kilometrů dál.

„Z trestného činu pokusu vraždy jsou podezřelí dva neznámí pachatelé, kteří v neděli 6. července mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou dopoledne srazili dodávkou čtyřiačtyřicetiletého muže. Stalo se to na silnici mezi Dřevohosticemi a Domaželicemi,“ informoval dnes po třinácté hodině policejní mluvčí Josef Bednařík.

Připlazil se k silnici

Sražený muž utrpěl vážná zranění, která ho ohrožovala na životě. Dvojice z dodávky mu nejenže nepomohla, ale dokonce ho vytáhla do auta a vyložila na poli mezi Otinovsí a Nivou. Z přerovského okresu přejela do prostějovského a urazila přitom nejméně šedesát kilometrů.

„Muž se posléze probral a doplazil k silnici. Odkud si přivolal pomoc,“ doplnil Bednařík.

Vyšetřovatelé případu, který je klasifikován jako pokus o vraždu, se shání po svědcích. Hledají lidi, kteří tmavou dodávku viděli v neděli buď hodinu před polednem na silnici mezi Dřevohosticemi a Domaželicemi nebo mezi Otinovsí a Nivou v čase od dvanácté do sedmnácté hodiny. Poté, co auto muže srazilo, bylo pravděpodobně poškozené.

Svědkům je k dispozici jakákoli policejní služebna nebo bezplatná telefonní linka 158.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář