Drezína v plamenech zastavila vlaky

Čvc 2, 2015
2017 přečtení

Kvůli požáru pracovního vlaku u Litovle stál provoz na vytížené trati tři hodiny. Škoda je jedenáct milionů (fotogalerie)

David Sekanina

Foto: archiv HZSOL

Olomoucko – Na trati do Litovle, u zastávky Střeň, vyhořel takzvaný pracovní vlak čili drezína. Jak to vypadá, když vyhoří železný kolos na trati, můžete vidět na fotografiích zasahujících hasičů a Drážní inspekce.

Provoz na vytížené trati v železničním koridoru mezi Červenkou a Štěpánovem byl přerušený skoro na tři hodiny.

„České dráhy zavedly kyvadlovou dopravu také za expresy a dálkové vlaky,“ uvedla pro ČTK mluvčí Drah Kateřina Šubová. Prý šlo o mimořádnou situaci a vlaky zastavovaly výjimečně v řadě stanic, kde normálně nestaví. „Největší zpoždění vlaku je až 130 minut, některé vlaky mají zhruba hodinové zpoždění,“ informovala přes ČTK Šubová s tím, že lidem, kteří uvízli ve vlacích v Července, dodávaly České dráhy vodu.

Požár vznikl kvůli problémům s technickým vybavením vlaku. Plameny začaly šlehat v horkém odpoledni krátce po třetí hodině. Než se je podařilo uhasit, pracovalo na tom dohromady pět hasičských jednotek, napáchaly škodu za téměř jedenáct milionů korun.

„Desetimilionová škoda je na drážním vozidle a osm set tisíc korun bude stát oprava kolejového svršku,“ doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že jednokolejný provoz koridoru byl obnoven v 17.53 hodin.

Drezína, speciál pro opravy a servis trakčního vedení, chytla od motoru. „Nebezpečnému počínání plamenů se nám podařilo zabránit zhruba po dvaceti minutách od ohlášení události. V následujícím čase jsme pokračovali ochlazováním a kontrolou prostřednictvím termokamery, abychom vyloučili možná skrytá ohniska,“ doplnil mluvčí krajských profesionálních hasičů Zdeněk Hošák.

 

Vložit komentář